Mark Gjonaj

E premte, 19 Prill, 2024
E premte, 19 Prill, 2024

ETIKETA

Mark Gjonaj

Kreu i KKD-së, Mark Gjonaj në Bronx Muslim Center për Kurban Bajramin

Kreu i Këshillit Koordinues të Diasporës, njëkohësisht dhe këshilltari i bashkisë së Nju Jorkut në SHBA, Mark Gjonaj ka marrë pjesë në faljen e...

SHBA/ Këshilltari bashkiak i New York Mark Gjonaj dekoron editorin e Diellit

New York më Korrik 2021, Këshilltari i Bashkisë së New York-ut z.Mark Gjonaj nderoi editorin e gazetës Dielli z.Dalip Greca me rastin e daljes...

Vota e Diasporës, Mark Gjonaj: Ka ende kohë për t’u realizuar

Mark Gjonaj, kryetari i Këshillit Koordinues të Diasporës thotë se ndihen keq që akoma Diaspora nuk gëzon të drejtën e votës. Ai thotë se...

Urimi i Mark Gjonajt:2020 vit i vështirë, megjithatë garantuam Votën e Diaporës

Mark Gjonaj, kryetar i Këshillit Koordinues të Diasporës,  në mbyllje të këtij viti të gjatë dhe sfidues për mbarë njerëzimin uron të gjithë shqiptarët...

Mark Gjonaj flet për zgjedhjet në Mal të Zi: Të bashkuar jemi më të fortë

“Zgjedhjet e 30 Gushtit janë një moment historik për shqiptarët në Mal të Zi, që edhe pse të ndarë tashmë në dy lista, të...

Mark Gjonaj dhuron maska falas në New York

Mark Gjonaj, anëtar i Këshillit Koordinues të Diasporës i cili është edhe këshilltar në asamblenë e New York-ut ka shpërndarë ditët e fundit maska...

SHBA / Mark Gjonaj me bizneset e vogla të komunitetit në Nju Jork

Mark Gjonaj, kryetari i Këshillit Koordinues të Diasporës dhe njëkohësisht këshilltar i Bashkisë së Nju Jorkut ka vizituar disa biznese në CityIsland. Me pronarët e...

Mark Gjonaj: Krenari bashkëpunimi me Dhomën e Tregtisë së Grave në Nju Jork

Në datën 24 qershor, Mark Gjonaj, kryetari i Këshillit Koordinues të Diasporës dhe njëkohësisht këshilltar i Bashkisë së Nju Jorkut  do të zhvillojë një...

SHBA / Mark Gjonaj me bizneset e vogla të komunitetit për problemet post Covid

Mark Gjonaj, kryetar i Këshillit Koordinues të Diasporës dhe njëkohësisht këshilltar i Bashkisë së Nju Jorkut ka zhvilluar një takim me përfaqësues të bizneseve...

Mark Gjonaj:KKD lobim të fortë për të garantuar të drejtën e votës për Diasporën

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore prej ditësh nuk po arrin në një rezultat final, për sa i përket ndryshimeve në kodin zgjedhor. Edhe pse...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...