klasa shqip

E premte, 24 Maj, 2024
E premte, 24 Maj, 2024

ETIKETA

klasa shqip

Greqi/ Kryebashkiaku i Rethimno në mbështetje të hapjes së klasave shqip

Një përfaqësi e komunitetit shqiptar në Rethimno në Greqi ka zhvilluar një takim me kreun e bashkisë Jorgo Marinaqis. Temë e bisedimeve ka qenë dhe...

Zvicër / Nesër hapen shkollat e gjuhës shqipe, ja mesazhi motivues i mësuesve

Pas muajve të vështirë të shkaktuar nga pandemia COVID-19 dhe mësimit online nesër nxënësit e shkollave shqipe do ti rikthehen mësimit normal. Nëpërmjet një...

QBD online me mësuesit shqiptarë në Gjermani për promovimin e gjuhës shqipe

Qendra e Botimeve për Diasporën në vijimësi të mbledhjeve online me drejtuesit dhe përfaqësuesit e lidhjeve të mësuesve në Diasporë, me qëllim marrjen e...

Të fundit

Ermonela Jaho shkëlqen sërish në Londër me “Donizetti & Friends”

Opera Rara në datën 23 Maj 2024 rrugëtoi në qendër të Londrës, në një ndër skenat më të vjetra të këtij kryeqyteti anglez me...

OKB-ja miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Me 84 vota për, kundër 19 dhe 68 abstenime, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi një rezolutë që përcakton 11 korrikun, ditë...

Nga Kuvajti “Vala” e sipërmarreses shqiptare së shpejti edhe në Shqipëri

Një rastësi vendosi për të ardhmen e saj dhe sot Pamela Medha, drejton kompaninë “VALA” e cila tregton produkte koreane për kujdesin ndaj lëkurës . Biznesi i vajzës...

Mbresa nga një takim krijuesish realizuar nga “Bijtë e Shqipes”

  Shoqata Mbarëshqiptare Social-Kulturore "Bijtë e Shqipes" në Filadefia  organizoi një veprimtari me një grup krijuesish, që jetojnë në këtë qytet dhe në afërsi të...

Angela Kosta bashkon 35 poete ndërkombëtare në “Gratë xhevahire poetike globale”

Pas botimit muajin e kaluar të antologjisë me përkthimet e saj të 72 autorëve poetë nga e gjithë bota, me rastin e Festës së...