Cikago

E premte, 17 Shtator, 2021
E premte, 17 Shtator, 2021

ETIKETA

Cikago

SHBA/ Historia e Iva Mingës, nga emigrimi në mentorimin e kardiologve të rinj

Iva Minga, është një bashkëpunëtore e vitit të dytë e kardiologjisë në Universitetin e "Chicago NorthShore Hospital", Illinois. Me origjinë nga Shqipëria, ajo u...

28 Nëntori / Flamuri shqiptar ngrihet në qendër të Çikagos (Video)

Komuniteti Shqiptar në Çikago ka ngritur flamurin kuq e zi në qendër të qytetit, me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Pavarësisë. Megjithëse në kohë...

Të fundit

Nesër live në “Air Albania”: Premtoj se do jetë koncerti më i bukur i jetës sime

Këngëtari i famshëm me origjinë shqiptare, Ermal Meta në konferencën për shtyp një ditë para koncertit të tij në stadiumin “Air Albania” premtoi se...

Zgjedhjet në Kosovë/ Ja si mund të votohet nga Diaspora

Kosova i drejtohet më 17 tetor kutive të votimit për të zgjedhur përfaqësuesit e pushtetit lokal. Edhe në këto zgjedhje do të shprehë vullnetin...

Greqi/ Ambasada njofton mbërritjen e dokumentave ID deri në këtë datë

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Një libër kushtuar bukës

Edhe pse është vetëm 26 vjeç në moshë, ai ka marrë iniciativën të shkruajë një libër kushtuar bukës. Dhe këtë e bën, pasi ka...

Kanada/ Avokatja shqiptare mes tre zyrave më të mira të emigracionit

Studio e avokates shqiptare “Braçe Law” është përzgjedhur mes tre zyrave më të mira të emigracionit në Vaughan, Kanada. Ljusi Brace (Lusi) është themeluese e...