Ballkani

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

Ballkani

Pas Ballkanit, tarifat “roaming” mund të hiqen edhe me BE-në

Nga fillimi i këtij muaji, vendet e Ballkanit Perëndimor eliminuan tarifat roaming të shërbimeve celulare mes tyre. Por, ky proces nuk përfundon këtu: tashmë vendet...

Nis sot komunikimi pa roaming në Ballkanin Perëndimor

Nga sot (1 korrik) do të nisë epoka e komunikimit pa roaming në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Përdoruesit e telefonisë celulare në Shqipëri, Kosovë, Mal...

Dashuria për familjen nuk të mbron nga infektimi me Corona

Tre javë pushime të bukura familjare në Kosovë - në fund karantinë në Gjermani. „U kthyem nga Kosova më 2 gusht me makinë përmes...

Të fundit

Ambasadorja shqiptare në Greqi takim me mjekët shqiptarë në Diasporë

Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga, priti në ambietet e ambasadës një grup mjekësh shqiptarë me qëllim vendosjen e bashkëpunimit me komunitetin, promovimin e vlerave të...

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...