Mimoza Hysa

E premte, 31 Korrik, 2020
E premte, 31 Korrik, 2020

AUTHOR NAME

Mimoza Hysa

1 POSTIME
0 KOMENTET

Rrugët e Diasporës në letra

Kufiri ka shënjuar jetët e shqiptarëve ndër shekuj. Herë ka qenë vijë kalimi për ndryshim përtëritës, herë damkë shpirtërore a trupore vrastare. Kufiri kthehet...

Të fundit

Manastiri i Deçanit/Monument i rrallë ku ruhet shandani i dhuruar nga Skënderbeu

 Manastiri i Deçanit ndodhet rrëzë Bjeshkëve të Nemuna, në periferi të qytetit të Deçanit. Në fillimet e Grykës së Deçanit, nëpër të cilën rrjedh...

Gjermani / Një studim për ciklin “Kanali” të Arshi Pipës

Studiuesi shqiptar në Gjermani, Hysni Ndreu, në 100-vjetorin e lindjes së Arshi Pipës prezanton një studimim të shkurtër për ciklin “Kanali”, pjesë e “Librit...

Greqia shtyn deri më 14 gusht memorandumin për bllokimin e kufirit me Shqipërinë

Qeveria greke ka vendosur shtyrjen e memorandumit për bllokimin e kufirit me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë deri në datën 14 gusht. Sipas qeverisë...

Ish trajneri kombëtares Xhani De Biazi firmos me përfaqësuesen e Azerbajxhanit

Xhani De Biazi është trajneri më i ri i Azerbajxhanit, duke i dhënë kështu fund papunësisë. Nëpërmjet faqes zyrtare, ish-trajneri i Shqipërisë, ka njoftuar...

Infermierja shqiptare: Qava nga emocioni kur mësova që do ndihmoja në vendlindje

Ditën e djeshme në Shqipëri mbërriti një ekip italian së bashku me një sasi pajisjesh mjekësore si një ndihmë konkrete që i ofrohet Shqipërisë...