Hysen Ibrahimi

E martë, 16 Gusht, 2022
E martë, 16 Gusht, 2022

AUTHOR NAME

Hysen Ibrahimi

2 POSTIME
0 KOMENTET

Suedi/ Doli nga shtypi libri “Flakë” i autorit Adnan Jetullahi

Ka dalë nga shtypi këto ditë libri i titulluar "Flakë", (Përmbledhje me poezi) i autorit Adnan Jetullahi, botuar nga Shoqat e Shkrimtareve dhe Artisteve...

Sami Hyseni,senator i parë në asociacionin Federal Gjerman për zhvillim ekonomik

Sami Hyseni-Semi, sot është Senatori i parë shqiptar pranë Asociacionit Federal Gjerman për Zhvillim Ekonomik sikur edhe Senator Reprezentativ për shtetin e Republikës së...

Të fundit

Daily Mail: Mbi 4 mijë shqiptarë kanë mbërritur në Britani me gomone këtë vit

Gazeta britanike “Daily Mail” raporton se deri tani, këtë vit, më shumë se 4000 shqiptarë kanë kaluar kanalin e La Manshit për të mbërritur...

Njohja e patentave nga Arabia Saudite, marrëveshja hyn në fuqi pas një muaji

Kanë përfunduar procedurat e marrëveshjes për njohjen reciproke të patentave mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton...

Emigrantët shqiptarë nisin kthimin drejt Greqisë, ja situata në 24 orët e fundit

Pas pushimeve në vendlindje emigrantët shqiptarë kanë nisur kthimin drejt shtetit grek. Pranë pikës së kalimit kufitar Kakavijë, gjatë ditës së sotme nuk janë shënuar...

Foto/ Ky është i riu shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali

Ky është 19-vjeçari Xhuliano Këllici, shqiptari që humbi jetën mbrëmjen e së shtunës në një aksident tragjik në Treviso të Italisë. Mediat italiane shkruajnë Xhuljano...

15 gusht 1920 mbahej në Lushnje Kongresi i parë Arsimor

Pas fitores ushtarake e politike në Vlorë dhe çlirimit të tokave shqiptare të Veriut e të Verilindjes, u krijuan kushtet për t’u marrë më...