Foto Dite/ Rita Ora ndez sheshin ‘Skënderbej’, e veshur me flamurin kuqezi

E enjte, 23 Mars, 2023
E enjte, 23 Mars, 2023

Foto Dite/ Rita Ora ndez sheshin ‘Skënderbej’, e veshur me flamurin kuqezi

Rita Ora ka dhuruar një koncert madhështor dje në mbrëmje në sheshin ‘Skënderbej’. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ishte veshur me flamurin kuqezi dhe performancën e nisi me këngën ‘Ritual’, të cilën e ka në bashkëpunim me DJ Tiesto. Para dhjetëra qytetarëve që ishin mbledhur për të ndjekur koncertin e saj foli në gjuhën shqipe duke thënë: “Do të shijoj çdo minutë të këtij koncerti. Ju falenderoj që keni dalë nga shtëpia sonte për të më ndjekur”.

Gjatë performancës, Rita Ora kërceu vallen e Tropojës me muzikën e valles në sfond, ndërsa dha mesazhin se “Nuk do ju zhgënjej kurrë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Rita Ora ka dhuruar një koncert madhështor dje në mbrëmje në sheshin ‘Skënderbej’. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ishte veshur me flamurin kuqezi dhe performancën e nisi me këngën ‘Ritual’, të cilën e ka në bashkëpunim me DJ Tiesto. Para dhjetëra qytetarëve që ishin mbledhur për të ndjekur koncertin e saj foli në gjuhën shqipe duke thënë: “Do të shijoj çdo minutë të këtij koncerti. Ju falenderoj që keni dalë nga shtëpia sonte për të më ndjekur”.

Gjatë performancës, Rita Ora kërceu vallen e Tropojës me muzikën e valles në sfond, ndërsa dha mesazhin se “Nuk do ju zhgënjej kurrë”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.