Aksident në Rrogozhinë, 27 vjeçari që humbi jetën kishte ardhur sot nga Italia

E hënë, 15 Gusht, 2022
E hënë, 15 Gusht, 2022

Aksident në Rrogozhinë, 27 vjeçari që humbi jetën kishte ardhur sot nga Italia

Nje 27-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht sot në Rrogozhinë pasi parakaloi me shpejtësi një kamion. Festim Mecaj kishte ardhur sot nga Italia, ndërsa kishte marrë makinën  tip “Benz” me qira në Durrës.

Sipas informacioneve, viktima ishte nga Sineballaj.

Përplasja e fortë midis dy automjeteve i shkaktoi vdekjen e menjëhershme 27-vjeçarit, i cili po nxitonte të parakalonte në momentin e gabuar.

Shoferi i kamionit për një kohë të gjatë ka mbetur i bllokuar në mjetin e tij, pasi dera ishte bllokuar nga automjeti që e përplasi.

Për të nxjerrë trupin e të ndjerit nga makina, forcave zjarrfikëse i është më shumë se dy orë, për pasojë qarkullimi rrugor në bypass-in e Rrogozhinës ka qenë i bllokuar, qytetarët janë detyruar të përdorin aksin rrugor që lidh Rrogozhinën me Kavajën.

Shoferi i kamionit është shoqëruar nga uniformat blu për të dhënë dëshminë në Komisariatin e Policisë në Kavajë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Nje 27-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht sot në Rrogozhinë pasi parakaloi me shpejtësi një kamion. Festim Mecaj kishte ardhur sot nga Italia, ndërsa kishte marrë makinën  tip “Benz” me qira në Durrës.

Sipas informacioneve, viktima ishte nga Sineballaj.

Përplasja e fortë midis dy automjeteve i shkaktoi vdekjen e menjëhershme 27-vjeçarit, i cili po nxitonte të parakalonte në momentin e gabuar.

Shoferi i kamionit për një kohë të gjatë ka mbetur i bllokuar në mjetin e tij, pasi dera ishte bllokuar nga automjeti që e përplasi.

Për të nxjerrë trupin e të ndjerit nga makina, forcave zjarrfikëse i është më shumë se dy orë, për pasojë qarkullimi rrugor në bypass-in e Rrogozhinës ka qenë i bllokuar, qytetarët janë detyruar të përdorin aksin rrugor që lidh Rrogozhinën me Kavajën.

Shoferi i kamionit është shoqëruar nga uniformat blu për të dhënë dëshminë në Komisariatin e Policisë në Kavajë.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.