“Air France” zbret në Rinas, fluturime dy herë në javë nga Tirana drejt Parisit

E hënë, 15 Gusht, 2022
E hënë, 15 Gusht, 2022

“Air France” zbret në Rinas, fluturime dy herë në javë nga Tirana drejt Parisit

Avioni i një ndër kompanive më të mëdha ajrore ‘Air France’ është ulur për herë të parë këtë të shtunë në aeroportin “Nënë Tereza” pas 30 viteve.

Tirana dhe Parisi tanimë do të lidhen nëpërmjet ‘Air France’ direkt në Aeroportin “Carles De Gaulle”.

‘Air France’ do të fluturojë si fillim dy herë në javë për të provuar tregun, më pas 4 herë për të vijuar më pas me fulturime javore.

Për të inauguruar këtë linjë të re ajrore,  avionin e parë e pritën Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ambasadorja e Francës dhe përfaqësues të Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës.

Ambasadorja e Francës tha se ky është një tjetër bashkëpunim i rëndësishëm ndërmjet dy vendeve. Përfaqësuesit e ‘Air France’ dhe ministrja inspektuan punimet që po kryhen për zgjerimin e terminalit të ri.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

 

Avioni i një ndër kompanive më të mëdha ajrore ‘Air France’ është ulur për herë të parë këtë të shtunë në aeroportin “Nënë Tereza” pas 30 viteve.

Tirana dhe Parisi tanimë do të lidhen nëpërmjet ‘Air France’ direkt në Aeroportin “Carles De Gaulle”.

‘Air France’ do të fluturojë si fillim dy herë në javë për të provuar tregun, më pas 4 herë për të vijuar më pas me fulturime javore.

Për të inauguruar këtë linjë të re ajrore,  avionin e parë e pritën Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ambasadorja e Francës dhe përfaqësues të Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës.

Ambasadorja e Francës tha se ky është një tjetër bashkëpunim i rëndësishëm ndërmjet dy vendeve. Përfaqësuesit e ‘Air France’ dhe ministrja inspektuan punimet që po kryhen për zgjerimin e terminalit të ri.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.