Kumbulla nderon trajnerin me gol, Roma kualifikohet në çerekfinalet e Kupës

E shtunë, 18 Maj, 2024

Nëse Zhoze Murinjo ka lavdëruar Marash Kumbullën për lojën mbrojtëse, sot duhet ta lavdërojë edhe për atë në sulm. Mbrojtësi kuqezi ishte protagonist me gol në suksesin 3-1 të Romës ndaj Leçes, duke i siguruar skuadrës së tij kualifikimin në çerekfinalet e Kupës.

Në një ndeshje ku Kumbulla ishte titullar përballë Dermakut në radhët e skuadrës kundërshtare, ishte ekipi mik që shënoi i pari në minutën e 14 me anë të Kalabresi. Por Kumbulla i dalë në ndihmë të sulmit ishte ai i cili barazoi shifrat kur regjistrohej minuta e 40 e takimit.

Pas barazimit, Roma luajti me qartësisht dhe në pjesën e dytë gjeti edhe dy herë të tjera golin, me anë të Abraham dhe Shomurudov, për të çuar rezultatin në 3-1 dhe siguruar kalimin në turin tjetër të turneut.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.