Turqi/ Futbollisti shqiptar nuk di të ndalet, shënon përsëri gol

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Turqi/ Futbollisti shqiptar nuk di të ndalet, shënon përsëri gol

Jurgen Bardhi vazhdon të shkëlqejë në kategorinë e dytë turke, në atë që është sezoni i tij i parë në futbollin jashtë vendit tonë. Ish-mesfushori i Partizanit ka shënuar sot përsëri në kampionat, pas golit që shënoi edhe një javë më parë me fanellën e Tuzlaspor.

Në ndeshjen e sotme ndaj Gençlerbirligi, Bardhi ishte si zakonisht titullar i pozicionuar në mesfushën e skuadrës së tij që kërkon pikë për t’iu bashkuar grupit të skuadrave që luftojnë për ngjitjen në elitë në edicionin e ardhshëm.

Në minutën e 38, ai përfitoi nga një vendosje e gabuar e mbrojtjes dhe pasi iu shmang pozicionit jashtë loje, u nis drejt portës dhe shënoi në shtyllën e parë, duke i dhënë avantazhin e përkohshëm skuadrës së tij.

Ky ishte goli i tretë në këtë kampionat për Bardhin, i cili që në vitin e debutimit të tij te Tuzlaspor, është kthyer në një nga elementët më të rëndësishme të kësaj skuadre.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Jurgen Bardhi vazhdon të shkëlqejë në kategorinë e dytë turke, në atë që është sezoni i tij i parë në futbollin jashtë vendit tonë. Ish-mesfushori i Partizanit ka shënuar sot përsëri në kampionat, pas golit që shënoi edhe një javë më parë me fanellën e Tuzlaspor.

Në ndeshjen e sotme ndaj Gençlerbirligi, Bardhi ishte si zakonisht titullar i pozicionuar në mesfushën e skuadrës së tij që kërkon pikë për t’iu bashkuar grupit të skuadrave që luftojnë për ngjitjen në elitë në edicionin e ardhshëm.

Në minutën e 38, ai përfitoi nga një vendosje e gabuar e mbrojtjes dhe pasi iu shmang pozicionit jashtë loje, u nis drejt portës dhe shënoi në shtyllën e parë, duke i dhënë avantazhin e përkohshëm skuadrës së tij.

Ky ishte goli i tretë në këtë kampionat për Bardhin, i cili që në vitin e debutimit të tij te Tuzlaspor, është kthyer në një nga elementët më të rëndësishme të kësaj skuadre.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.