Futbollisti shqiptar i papërmbajtshëm, realizon një “perlë” në Angli

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Futbollisti shqiptar i papërmbajtshëm, realizon një “perlë” në Angli

Florian Kamberi ka realizuar një supergol pasditen e djeshme ndaj Akringtonit në Ligën e Tretë angleze.

Në ndeshjen e fituar me rezultatin 2-3 për skuadrën e tij Shefilld Wed, sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar një “perlë” në minutën e 22 të sfidës ku rezultati ishte 0-3 për skuadrën e tij.

Një realizim i magjishëm i 26-vjeçarit i cili i ka dhënë një “sinjal” trajnerit të Shqipërisë, Edi Rejas për një grumbullim të mundshëm të tij për ndeshjet e ardhshme.

Kamberi në 10 ndeshje të zhvilluara me Shefilld Wed ka realizuar 4 gola në kampionat.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Florian Kamberi ka realizuar një supergol pasditen e djeshme ndaj Akringtonit në Ligën e Tretë angleze.

Në ndeshjen e fituar me rezultatin 2-3 për skuadrën e tij Shefilld Wed, sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar një “perlë” në minutën e 22 të sfidës ku rezultati ishte 0-3 për skuadrën e tij.

Një realizim i magjishëm i 26-vjeçarit i cili i ka dhënë një “sinjal” trajnerit të Shqipërisë, Edi Rejas për një grumbullim të mundshëm të tij për ndeshjet e ardhshme.

Kamberi në 10 ndeshje të zhvilluara me Shefilld Wed ka realizuar 4 gola në kampionat.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.