Britani/ Florian Marku mposht Luisetton para mijëra shqiptarëve

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Britani/ Florian Marku mposht Luisetton para mijëra shqiptarëve

Florian Marku edhe njëherë nuk ka zhgënjyer duke triumfuar ndaj Luisettos me vendim jurie duke mbrojtur titullin kampion në kategorinë IBF.

“Mbreti Shqiptar” dominoi thujase në të gjitha raundet duke mos e vënë asnjhëherë në diskutim triumfin.

Ndeshja e ardhshme e tij pritet të zhvillohet në Tiranë.

Dueli i 11 i boksierit shqiptar ishte në “Uembli”, ndaj francezit Jorik Luiseto. 33-vjeçari ka fituar 11 ndeshje dhe ka humbur 2 në ringun profesionit, ndërsa Marku vjen në këtë sfidë me 9 fitore e një barazim ndërsa dëshiron që  vazhdojë të jetë i pamposhtur.

Tifozët shqiptarë kishin mbushur stadiumin “Uembli” ku zhvillohet dueli, për të parë Markun dhe kanë dhuruar spektakël në momentin e prezantimit të tij dhe ngjitjes në ring.


PANORAMASPORT.AL

 

Florian Marku edhe njëherë nuk ka zhgënjyer duke triumfuar ndaj Luisettos me vendim jurie duke mbrojtur titullin kampion në kategorinë IBF.

“Mbreti Shqiptar” dominoi thujase në të gjitha raundet duke mos e vënë asnjhëherë në diskutim triumfin.

Ndeshja e ardhshme e tij pritet të zhvillohet në Tiranë.

Dueli i 11 i boksierit shqiptar ishte në “Uembli”, ndaj francezit Jorik Luiseto. 33-vjeçari ka fituar 11 ndeshje dhe ka humbur 2 në ringun profesionit, ndërsa Marku vjen në këtë sfidë me 9 fitore e një barazim ndërsa dëshiron që  vazhdojë të jetë i pamposhtur.

Tifozët shqiptarë kishin mbushur stadiumin “Uembli” ku zhvillohet dueli, për të parë Markun dhe kanë dhuruar spektakël në momentin e prezantimit të tij dhe ngjitjes në ring.


PANORAMASPORT.AL