Lajm i mirë për shqiptarët e Kosovës që jetojnë në Gjermani

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Lajm i mirë për shqiptarët e Kosovës që jetojnë në Gjermani

Nga data 08.10.2021 të gjithë qytetarët e Kosovës që jetojnë në Bavari dhe dëshirojnë të marrin shtetësinë gjermane nuk janë të detyruar më të çlajmërohen nga shtetësia serbe.

Këtë lajm e ka bërë me dije veprimtari nga Kosova që jeton në Bavari, Deli Balidemaj, për mes një statusi në “Facebook’

Postimi i plotë e Balidemajt:

Njoftim për shtyp:

Nga data 08.10.2021 të gjithë qytetarët e Kosovës që jetojnë në Bavari dhe deshirojnë të marrin shtetësinë gjermane nuk jan të detyruar  më të çlajmërohen nga shtetësia serbe. Ishte një angazhim i madh i gjith komunitetit dhe rezultati nuk mungojë.

Faleminderit Katharina Schulze, Gülseren Demirel , Herrn Streibl dhe shum të tjerëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Nga data 08.10.2021 të gjithë qytetarët e Kosovës që jetojnë në Bavari dhe dëshirojnë të marrin shtetësinë gjermane nuk janë të detyruar më të çlajmërohen nga shtetësia serbe.

Këtë lajm e ka bërë me dije veprimtari nga Kosova që jeton në Bavari, Deli Balidemaj, për mes një statusi në “Facebook’

Postimi i plotë e Balidemajt:

Njoftim për shtyp:

Nga data 08.10.2021 të gjithë qytetarët e Kosovës që jetojnë në Bavari dhe deshirojnë të marrin shtetësinë gjermane nuk jan të detyruar  më të çlajmërohen nga shtetësia serbe. Ishte një angazhim i madh i gjith komunitetit dhe rezultati nuk mungojë.

Faleminderit Katharina Schulze, Gülseren Demirel , Herrn Streibl dhe shum të tjerëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.