COVID-19

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

COVID-19

Kanada/ Komuniteti shqiptar përfshihet tek fondet e ndihmave nga qeveria kandeze

Shoqata e Bashkësisë Shqiptare Kanadeze, ka zhvilluar...

Itali / Shqiptarja nga Vlora, 600 maska falas për qytetarët

Me përhapjen e shpejt të koronavirusit në shtetin fqinj,...

131 shqiptarë riatdhesohen nga Frankfurti

Mbrëmjen e djeshme ka mbërritur në aeroportin e Rinasit...

SHBA / Humb betejën me COVID-19 anëtari i Vatrës

Virusi COVID-19 i ka marrë jetën një anëtari të...

SHBA / Ervin Mazniku: Në Nju Jork gati për provat me plazmën konvaleshente

Qendra mjekësore “Montefiore” në Bronks të Nju Jorkut do...

Greqi / Konsullata në Selanik shtyn aplikimet për pasaporta

Konsullata e Përgjithshme e Shqipërisë në Selanik ka njoftuar...

Itali / Shqiptarët në Parma nisma humanitare në komunitet

Shqiptarët në Itali këto ditë të vështira për shtetin...

Gjermani / Mjeku shqiptar tregon mjekimin intensiv në pavionet e COVID-19

Sot kryefjala në gjithë botën është pandemia dhe ekipet...

Vlerat shqiptare që mbrojnë jetën edhe në kohë pandemie

Jeta globale ka marrë një ritëm tjetër, tashmë të...

Kanada/ Komuniteti shqiptar përfshihet tek fondet e ndihmave nga qeveria kandeze

Shoqata e Bashkësisë Shqiptare Kanadeze, ka zhvilluar...

Itali / Shqiptarja nga Vlora, 600 maska falas për qytetarët

Me përhapjen e shpejt të koronavirusit në shtetin fqinj,...

131 shqiptarë riatdhesohen nga Frankfurti

Mbrëmjen e djeshme ka mbërritur në aeroportin e Rinasit...

SHBA / Humb betejën me COVID-19 anëtari i Vatrës

Virusi COVID-19 i ka marrë jetën një anëtari të...

SHBA / Ervin Mazniku: Në Nju Jork gati për provat me plazmën konvaleshente

Qendra mjekësore “Montefiore” në Bronks të Nju Jorkut do...

Greqi / Konsullata në Selanik shtyn aplikimet për pasaporta

Konsullata e Përgjithshme e Shqipërisë në Selanik ka njoftuar...

Itali / Shqiptarët në Parma nisma humanitare në komunitet

Shqiptarët në Itali këto ditë të vështira për shtetin...

Gjermani / Mjeku shqiptar tregon mjekimin intensiv në pavionet e COVID-19

Sot kryefjala në gjithë botën është pandemia dhe ekipet...

Vlerat shqiptare që mbrojnë jetën edhe në kohë pandemie

Jeta globale ka marrë një ritëm tjetër, tashmë të...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...