Argjira Ukimeri

E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
E shtunë, 5 Dhjetor, 2020

AUTHOR NAME

Argjira Ukimeri

1 POSTIME
0 KOMENTET

Këshjella, identifikimi dhe komunikimi historik i popullit tonë ndër shekuj

Historia jonë shumë shekullore, na tregon dhe njëherë krijimin e trashëgimisë tonë kulturore, si një vlerë e patjetërsueshme të historisë sonë. Gjurmimet e bëra...

Të fundit

Google përfshin dhe Shqipërinë në Android Auto System

Analistët e risive teknologjike parashikojnë se deri në vitin 2030 pothuajse të gjitha fushat e jetës do të jenë të dominuara nga  pajisjet inteligjente. E...

Suedi/ Botohet antologjia me poetë suedezë e shqiptarë

Në Suedi është botuar një antologji me poetë suedezë dhe shqiptarë, në gjuhën suedeze dhe shqipe. Ky libër vjen si botim i Qendrës Kulturore Shqiptare...

Francë/ “Borëbardha” shqiptare në Paris

Shqiptarja Kaltrina Mehmeti, jeton në Francë dhe së fundmi është bërë pjesë e industrisë së muzikës. Shqiptarja Mehmeti ka realizuar këngën e saj të parë...

Moody’s: Shqipëria pozicion të qëndrueshëm në tregjet ndërkombëtare

Pas vlerësimit në “B1” dhe me perspektivë “TË QENDRUESHME” në Tetor 2020, Moody’s ka kryer rishikimin periodik për Shqipërinë. Agjencia Ndërkombëtare e Vlerësimit Moody’s, ditën...

Kënga më e dëgjuar e vitit/ Hakohet llogaria e Dua Lipës në Spotify

Llogaria e këngëtares shqiptare Dua Lipa në Spotify është hakuar. Dua Lipa dhe disa nga këngëtarët më të njohur në botë kanë qenë pre...