Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve: Vaksinohuni për të mbrojtur komunitetet tuaja

E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve: Vaksinohuni për të mbrojtur komunitetet tuaja

Sot në ditën ndërkombëtare të punonjësve të ndihmës së parë, ambasada e SHBA në Shqipëri ka bërë apel për vaksinimin kundër COVID.

Përmes një postimi në profilin e saj zyrtar, ambasada thekson se në këtë ditë duhen nderuar heronjtë që rrezikojnë jetën e tyre për të na mbajtur të sigurt në mes të pandemisë së COVID.

“Në Ditën Kombëtare të Punonjësve të Ndihmës Parë, ne dëshirojmë të nderojmë heronjtë të cilët rrezikojnë jetën e tyre për të na mbajtur të sigurt, ata të cilët me guxim kanë punuar papushim përgjatë krizës së shekullit – pandemisë COVID-19. Për të nderuar sakrificën e tyre, ne mund të bëjmë pjesën tonë për të mbrojtur punonjësit e ndihmës së parë dhe komunitetet tona duke u vaksinuar për COVID-19”, thuhet në postimin e ambasadës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. 

Sot në ditën ndërkombëtare të punonjësve të ndihmës së parë, ambasada e SHBA në Shqipëri ka bërë apel për vaksinimin kundër COVID.

Përmes një postimi në profilin e saj zyrtar, ambasada thekson se në këtë ditë duhen nderuar heronjtë që rrezikojnë jetën e tyre për të na mbajtur të sigurt në mes të pandemisë së COVID.

“Në Ditën Kombëtare të Punonjësve të Ndihmës Parë, ne dëshirojmë të nderojmë heronjtë të cilët rrezikojnë jetën e tyre për të na mbajtur të sigurt, ata të cilët me guxim kanë punuar papushim përgjatë krizës së shekullit – pandemisë COVID-19. Për të nderuar sakrificën e tyre, ne mund të bëjmë pjesën tonë për të mbrojtur punonjësit e ndihmës së parë dhe komunitetet tona duke u vaksinuar për COVID-19”, thuhet në postimin e ambasadës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.