zelande e re

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

ETIKETA

zelande e re

COVID-19/ Zelanda e Re mbyll kufijtë deri në vitin 2022

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jasinda Ardern, deklaroi se kufijtë e vendit do të qëndrojnë të mbyllur të paktën deri në fund të vitit....

Zelandë e Re/ “Mezi po pres mi pa shqipet”, Vesa Luma pjesë e eventit muzikor

Këngëtarja e njohur shqiptare Vesa Luma, e cila jeton prej disa vitesh në Zelandën e Re, do të jetë pjesë e një eventi muzikor...

Shkarkohet nga detyra ambasadori i Kosovës në Australi dhe Zelandën e Re

Plot dy vjet nga prezantimi i kredencialeve në Australi, dje më 20 Maj, me dekret nga Presidentja e Republikës së Kosovës u lirua nga...

Duhet të jeni të gëzuar që iu mbrojti Aleanca më e fuqishme në botë

Historia e emigracionit shqiptar në Zelandë të Re nis në gjysmën e dytë të shekullit XX-të dhe arrin kulmin në vitin 1999 të shekullit...

Arkitektja shqiptare: Zelanda e Re ka vetëm një rast aktiv me COVID-19

Zelanda e Re një vend me afërsisht 5 milionë banorë dhe ka vetëm një rast aktiv me COVID-19. Taulata Gjerqeku është një...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...