udhetime

E hënë, 25 Janar, 2021
E hënë, 25 Janar, 2021

ETIKETA

udhetime

Bebe Rexha mezi pret të përfundojë pandemia dhe të vijë përsëri në Shqipëri

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha është shumë e lidhur me rrënjët e saj. Ajo e ka treguar gjithmonë me krenari origjinën e...

Fluturimet drejt SHBA/ Pasagjerët duhet të paraqesin tamponin negativ për COVID

Të gjithë personat që do të udhëtojnë drejt Amerikës duhet të paraqesin një përgjigje negative të testit të COVID-19. Ky është njoftimi i fundit nga...

Zvicër/ Të kthyerit nga Kosova nuk izolohen, SVP kërkon teste të shpejta për ta

Shumë shtetas të huaj që jetojnë në Zvicër, zgjodhën që pushimet t’i kalonin në vendlindje. Kjo solli një fluks të madh njerëzish në aeroporte...

Destinacione shqiptare/ Kalaja e Paleokastrës afër Gjirokastrës

Paleokastra është një kështjellë që ndodhet pak kilometra në veri të Qytetit të Gjirokastrës. Emri i saj përkthehet: Kala e vjetër. Paleokastra është një...

Turizëm/ Udhëtim në pyllin e gështenjave shekullore

Nga Tirana janë 102 kilometra që mund të përshkohen me makinë. Rrugët janë përmirësuar ndjeshëm dhe udhëtimi është më se i rehatshëm. Është një...

Vendimi/ Hyrja në Greqi vetëm pas plotësimit të formularit elektronik PLF

Të gjithë shtetasit shqiptarë që janë persona me banim të përhershëm në Greqi të cilët do të udhëtojnë në rrugë tokësore apo ajrore në...

Vendlindja ime / “Më jepni një biçikletë t’ju rrëfej një aventurë mes Alpesh”

“O Zot i modh, hape merr kët’ dreq kohe dhe leji k’ta të rij të shkojnë me biçikleta nëpër Alpe se s’të kushto asigjo!”...

Udhëtimet në zonën shengen, nga 1 janari 2021 e detyrueshme viza “Etias”

Duke nisur nga data 1 janar e vitit 2021 të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë në vendet shengen do të përballen me një...

COVID 19 / Polonia pezullon fluturimet nga Shqipëria

Polonia është shteti i radhës i cili ka mbyllur kufijtë për udhëtimet nga Shqipëria për shkak të pandemisë Covid 19.  Lajmin e ka bërë...

Shqiptarët që udhëtojnë drejt Gjermanisë, 14 ditë karantinë të detyrueshme

Shqiptarët që do të udhëtojnë drejt Gjermanisë në ditët në vijim do të duhet që të karantiohen për 14 ditë, si dhe të bëjnë...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...