Sonja kertalli

E hënë, 18 Janar, 2021
E hënë, 18 Janar, 2021

ETIKETA

Sonja kertalli

Nga Italia në Gjermani, historia e mjekes shqiptare

Sonja Kërtalli është vajza e dy prindërve nga Shijaku, Eva Laçit dhe Arben Kërtallit, e lindur në Savona,  në 1995. Kërtalli është  një studente...

Të fundit

BE-ja shqyrton “pasaportat COVID-19” për lëvizjen e qytetarëve

Bashkimi Evropian është duke shqyrtuar idenë për vendosjen e të ashtuquajturave “pasaporta COVID-19″, të cilat do t’u mundësonin udhëtim pa pengesa qytetarëve të cilët...

Vetëm 19 vjeç, kush është talenti nga Berati që debutoi në Bundesligë

Tim Civeja, mesfushori shqiptar 19-vjeçar, bëri debutimin e tij në Bundesligën gjermane në fundjavë gjatë ndeshjes Augsburg-Werder Bremen. Civeja u aktivizua vetëm për 4 minuta...

Dëmet nga moti i keq, Lazim Destani dërgon ndihma në Bozofcë

Moti i keq ka përfshirë të gjithë rajonin e Ballkanit, ku shirat e dendura të pak ditëve më parë shkaktuan përmbytje në rajone të...

Rumani/ Sopranoja shqiptare interpreton në shqip vargjet e poetit rumun Eminesku

Sopranoja shqiptare Arlinda Morava, është një ndër emrat më të vlerësuar të skenës operistike rumune, prej vitesh jeton dhe ka ndërtuar karrierën e saj...

Skiatorët shqiptarë që jetojnë në Itali dhe Gjermani, përfaqësues të kombëtares

Shqipëria u rendit e dyta në "Ses Cup" në Kolashin, një aktivitet mes vendeve ku sporti skive është në zhvillim, por që shërbeu edhe...