Marash Kumbulla

E martë, 22 Qershor, 2021
E martë, 22 Qershor, 2021

ETIKETA

Marash Kumbulla

Itali/ Vlera e futbollistit shqiptar rritet 360-fish në dy vite

Marash Kumbulla është një ndër lojtarët më të shtrenjtë të Kombëtares Shqiptare. Në bazë të vlerës së kartonit në “Transfermarkt”, mbrojtësi shqiptar vlerësohet me...

Itali/ Kumbulla: Sezoni i parë ishte pozitiv, derbin e përjetojmë me ankth

Marash Kumbulla këtë radhë nuk ia ka dalë që të frenojë Interin. Mbrojtësi i talentuar i përfaqësueses shqiptare, ishte pjesë e Romës në humbjen...

“I përpiktë, lojë e shkëlqyer”, Kumbulla duartrokitet në Itali

Vazhdon suksesi i futbollistit shqiptar Marash Kumbulla, i cili po jep maksimumin në Seria A. Roma arriti të kualifikohej për në çerekfinalen e Ligës...

“CIES”/ Talentet më premtues në të gjithë botën, në listë edhe Marash Kumbulla

Raporti javor i Observatorit të Futbollit, “CIES” ka publikuar listën e futbollistëve të rinjtë më të fortë në botë të lindur në vitin 2000. Kjo...

UEFA/ Kumbulla përzgjidhet mes talenteve për t’u ndjekur në 2021-shin

Marash Kumbulla vazhdon të bëjë emër në arenën ndërkombëtare me paraqitjet e tij, fillimisht me Veronën e tashmë me Romën. Mbrojtësi i ri i...

Itali/ Kumbulla: T’i japim një dorë personave në vijë të parë kundër COVID

Një iniciativë me një gjest vlerësues për Marash Kumbullën. Gjatë ditës së sotme, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ka bërë një vizitë në spitalin “Spallanzani”...

Kumbulla në listën e talenteve të Europës: Verona më ndryshoi jetën

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla vijon të jetë përcaktues për Romën, jo vetëm në mbrojtje. Pasi i dhuroi verdhekuqeve fitoren në Europa League kundër Young...

Sport/ Trajneri i Romës: Kam besim të madh te futbollisti shqiptar

Skuadra e Romës e ka nisur mjaft mirë këtë sezon duke marrë katër fitore rradhazi. Në ndeshjen e fundit fitorja erdhi si rezultat i...

Itali / Lazio dhe Verona, në sulm për Marash Kumbullën

Marash Kumbulla, i cili pritet të jetë një nga shtyllat e kombëtares shqiptare, është në shenjestrën e shumë klubeve europiane të futbollit. Nga Napoli,...

“The Mirror”: Arsenali shënjestron lojtarin shqiptar Marash Kumbulla

Një tjetër lojtar shqiptar kërkohet nga një prej ekipeve më të mira të Europës. Bëhet fjalë për Marash Kumbullën. Duket se, Kumbulla ka fituar...

Të fundit

Zvicër/ Filmi i regjisores shqiptare “Në kërkim të Venerës” shpërblehet me çmim

Filmi artistik “Në kërkim të Venerës” me skenar dhe regji nga Norika Sefa, i cili premierën botërore e kishte në festivalin ndërkombëtar të filmit...

Zgjedhjet në New York/ Rëndësia e votës së komunitetit shqiptar

Ditën e martë më datë 22 qershor qytetarët e New York-ut do të votojnë për të zgjedhur përfaqësuesit e rinj. Në këto zgjedhje është shumë...

Arbëresh/ “Pupugheji”, një ritual i veçantë në ditën e Shën Gjon Pagëzorit

Në kuadër të ditës së Shën Gjon Pagëzorit, më 24 qershor, në Pallagori fshatin që arbëreshët e quajnë “Pupugheji”, realizohet një ritual i veçantë:...

Foto Dite/ Festa e Abetares shqiptare në Athinë

Nxënësit e mësimit të gjuhës shqipe në qendrat e mësimit në Rendi dhe Aspropirgo, Athinë kanë kremtuar festën e Abetares dhe mbylljen e vitit...

Takimi/ “Muzetë e sirtarëve”, Elidor Mëhilli dhe Ardian Vehbiu mbi historibërjen

Ardian Vehbiu dhe Elidor Mëhilli një bisedë për të paraqitur një alternativë të historibërjes zyrtare dhe të qasjes konvencionale ndaj memories kolektive Më 22 qershor,...