digi diaspora

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

digi diaspora

“Digi Diaspora”/ Mbahet takimi i tretë me ekspertë të teknologjisë

Në takimin e tretë të Digi Diaspora me përfaqësues të suksesshëm të industrisë digjitale të Diasporës të ftuarit ndanë eksperiencat dhe njohuritë e tyre...

Digi Diaspora/ Takimi i parë, teknologjia në funksion të sipërmarrjes

Këtë të mërkurë është mbajtur takimi i parë i "Digi Diaspora", ku të ftuarit ndanë eksperiencat dhe njohuritë e tyre në fushën e teknologjisë,...

“Digi Diaspora”, aktiviteti i radhës në fushën e teknologjisë

Rrjeti i profesionistëve në Diasporë organizon aktivitetin e radhës në fushën e Teknologjisë. "Digi Diaspora 2" është i organizuar në tre takime në 12 maj,...

Të fundit

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...

Mediat greke: Hapet pas 218 vitesh në Sul shtëpia e Llambro Xhavellës

Zjarri është ndezur sërish në shtëpinë e Llambro Xhavellës në Greqi. Mediat greke shkruajnë se pas më shumë se dy shekujsh, është thyer mallkimi i Ali...