biznes

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

ETIKETA

biznes

Ekspertët e “Principe di Corleone” pranë prodhuesve të verës shqiptare

Në kuadër të fazës së tretë të zbatimit të projekti “Angazhimi i Diasporës në transferimin e njohurive bujqësore në Shqipëri” me mbështetjen financiare të...

Samiti i Grave të Biznesit / Ne jemi shtylla kurrizore e shoqërisë

Samiti i Grave të Biznesit u mbajt sot në Tiranë, një aktivitet i organizuar nga Fondi Shqiptar për Zhvillimin e Diasporës dhe Dhoma e...

Organizohet “Konventa e Biznesit të Diasporës së Kosovës”

Këtë fundjavë më datat 2 dhe 3 korrik do të zhvillohet “Konventa e Biznesit të Diasporës së Kosovës” ku do të marrin pjesë shumë...

Një model suksesi mes biznesmenëve shqiptarë në Gjermani

Se sa e integruar dhe e suksesshme është mërgata shqiptare në Gjermani e tregon fakti i para pak kohe u bë zyrtarisht përurimi i...

Kanada/ National Post shkruan për suksesin e sipërmarrësit shqiptar

Sipërmarrësi shqiptar në Kanada Art Agolli, që jeton dhe vepron në Calgary, Alberta ka zënë hapësirë në gazetën kombëtare kanadeze “National Post” për të...

Gjermani/ Shqipërim Kraki patenton produktin e tij origjinal “Lift bar”

Shqiprim Kraki, i cili jeton dhe punon në Gjermani. Ai në një intervistë tregon për aktivitetin e tij dhe produktin e fundit Flying Mode....

Bullgari/ Takim me bizneset shqiptare për të riforcuar kontaktet

Ditën e djeshme është zhvilluar takimi i parë virtual mes enteve të biznesit shqiptar dhe bullgar. Ky takim synon të riforcojë kontaktet dhe të ndihmojë...

Ministrja Denaj: 5 mijë € grant për çdo shtetas shqiptar të kthyer që hap biznes

“Grant 5 mijë euro për çdo shtetas shqiptar që kthehet dhe hap një biznes në Shqipëri”, ka deklaruar ministrja e Financës dhe Ekonomisë, Anila...

SHBA/ Si e ngriti një perandori në Silicon Valley, me vetëm 600 € Armir Harris

Media greke “Orizontespress” i ka dedikuar një shkrim të gjatë biznesmenit shqiptar që ndryshoi jetën e tij me një aplikacion, duke u kthyer në...

Sipërmarrësi shqiptar në SHBA: Pandemia penalizoi biznesin, por nuk do dorëzohem

Pandemia e koronavirus ka krijuar probleme për shumë biznese. Kriza ekonomike që ka shkaktuar COVID-19 ka prekur edhe sipërmarrësin shqiptar në SHBA Adrian Lakja....

Të fundit

Itali/ Ambasada në Romë: Gati dokumentat deri më këtë datë

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë, Itali njofton qytetarët që kanë aplikuar për pasaportë dhe letërnjoftim deri më datën 15 tetor 2021, se...

Komuniteti Shqiptar i Selanikut, organizon fushatën e 5-të të dhurimit të gjakut

Komuniteti Shqiptar i Selanikut njofton se më datat 6 dhe 7 nëntor 2021, nga ora 9 deri më 12 në mesditë, në spitalin universitar...

SHBA/ Diaspora në Michigan kremton 150-vjetorin e lindjes së At Gjergj Fishtës

Nën organizimin e Shoqatës “Jehona e Malësisë”, u shënua në Michigan-SHBA, 150-vjetori i lindjes së njërit ndër figurat më të shquara kombëtare shqiptare, At...

Austri/ Ermonela Jaho, sërish në skenë me rolin e Adriana Lecouvreur

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, ka debutuar në rolin e Adriana Lecouvreur, në operën me të njëjtin titull, në skenën e Operas...

Mjeku shqiptar në Britani: Delta Plus jo shqetësues

Mjeku pranë Shërbimit Kombëtar Spitalor britanik, Baki Ejupi, gjatë një interviste theksoi se mutacioni i ri Delta Plus nuk paraqet një shqetësim për faktin...