Ava Max

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

ETIKETA

Ava Max

Kënga e Ava Max bëhet kënga e 11-të solo më e dëgjuar e një femre

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, u bë shumë e njohur në vitin 2018 kur publikoi hitin “Sweet but Psycho”. Ishte kjo këngë ajo...

Ava Max ka punuar si recepsioniste: Më hoqën se isha dobët me llogaritjet

Amanda Koçi e njohur me emrin e artit si Ava Max është një nga artistet me origjinë shqiptare që po bën namin në botë....

Rrëfimi i Ava Max: Prindërit e mi u larguan nga Shqipëria me asgjë

Artistja shqiptare me renome botërore, Ava Max, ka pozuar së fundmi për kopertinën e revistës së famshme amerikane “Uproxx”. Teksa është shfaqur mjaft atraktive në...

Në “Times Square” New York promovohet suksesi i shqiptares Ava Max

Artistja shqiptare me renome botërore, Ava Max, po vazhdon të shijojë suksese të shumta në sferën e muzikës. Këngët e saj numërojnë miliona dëgjime në...

“Every Time I Cry”, Ava Max publikon këngën e re

Këngëtarja Ava Max, është një nga talentet më të suksesshëm në tregun ndërkombëtar të muzikës. Artistja me origjinë shqiptare, ka publikuar këngën e saj të...

Shqiptaret pushtojnë industrinë e muzikës: 4 këngëtaret që dominojnë top listat

Media greke i ka kushtuar një artikull katër këngëtarëve me famë botërore dhe origjinë shqiptare, Dua Lipa, Rita Ora, Ava Max dhe Bebe Rexha. "Nëse...

Ava Max flet për origjinën e saj: Në kopsht nuk dija anglisht, vetëm shqip

Këngëtarja amerikane me origjinë shqiptare muzika e të cilës dëgjohet në të gjithë botën Ava Max, emri i vërtëtë i të cilës është Amanda...

Ava Max fantastike në “Jimmy Kimmel Live”

Katër ditë më parë, Ava Max, publikoi videorpojektin e ri muzikor me titull “My Head & My Heart”, i cili u mirëprit nga fansat...

VIDEO/ Ava Max publikon videoklipin e këngës “My head and my heart”

Ava Max ka publikuar videoklipin e këngës “My head and my heart”. Versioni audio i këngës ishte publikuar tri muaj më parë nga këngëtarja...

Kënga e Ava Max kryeson prej 8 javësh kryeson klasifikimet amerikane

Këngëtarja shqiptare Ava Max prej tetë javësh po kryeson në “Mediabase Building Charts”. Kënga e saj “Kings and Queens” prej javësh është më e dëgjuara,...

Të fundit

Foto dite/ Protesta e komunitetit shqiptar sot në New York

Qindra shqiptarë kanë protestuar para disa orësh para Konsullatës së Serbisë në New York me kërkesën që shteti serb të mbajë përgjegjësi për krimet...

Itali/ Ambasada në Romë: Gati dokumentat deri më këtë datë

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë, Itali njofton qytetarët që kanë aplikuar për pasaportë dhe letërnjoftim deri më datën 15 tetor 2021, se...

Komuniteti Shqiptar i Selanikut, organizon fushatën e 5-të të dhurimit të gjakut

Komuniteti Shqiptar i Selanikut njofton se më datat 6 dhe 7 nëntor 2021, nga ora 9 deri më 12 në mesditë, në spitalin universitar...

SHBA/ Diaspora në Michigan kremton 150-vjetorin e lindjes së At Gjergj Fishtës

Nën organizimin e Shoqatës “Jehona e Malësisë”, u shënua në Michigan-SHBA, 150-vjetori i lindjes së njërit ndër figurat më të shquara kombëtare shqiptare, At...

Austri/ Ermonela Jaho, sërish në skenë me rolin e Adriana Lecouvreur

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, ka debutuar në rolin e Adriana Lecouvreur, në operën me të njëjtin titull, në skenën e Operas...