aeroport

E hënë, 15 Prill, 2024
E hënë, 15 Prill, 2024

ETIKETA

aeroport

Rreth 100 shqiptarë të bllokuar nga pasditja e djeshme në aeroportin e Veronës

Rreth 100 qytetarë shqiptarë kanë mbetur të bllokuar prej pasdites së djeshme në aeroportin e Veronës teksa presin për të ardhur në atdhe. Kanë...

Diaspora “pushton” vendlindjen, 525 avionë ulen në aeroportin “Adem Jashari”

Shumë bashkatdhetarë nga Kosova, që punojnë dhe jetojnë në vende të ndryshme të Evropës Perëndimore, kanë zgjedhur Kosovën për pushime. Sipas Zyrës për Informim të...

Komuniteti shqiptar peticion ministrit italian për heqjen e kufizimeve

Përfaqësues të komunitetit shqiptar në Itali, kanë qenë nimsëtar të një peticioni drejtuar Ministrit të Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza, ku kërkohet rishikimi i...

Udhëtimet nga Tirana/ TIA njofton pasagjerët se çfarë testesh mund të kryejnë

Teksa pandemia e Covid-19 vijon të jetë prezente, por me shifra shumë më të ulëta se më parë, Tirana International Airport njofton se çfarë...

Lirohen masat në Britani, nga sot rinisin të gjitha fluturimet ndërkombëtare

Nga sot britanikët do të lejohen të përqafohen, të takohen sërish në ambiente të mbyllura në grupe deri 6 persona; pubet, kafenetë e restorantet...

Polonia ashpërson masat, Danimarka zgjat kufizimet e lëvizjes deri më 20 prill

Për shkak të rritjes së numrit të infektuarve me COVID-19 në vendet e Bashkimit Evropian dhe në vende e Shengenit, Danimarka ka marr vendimin...

Nisin fluturimet direkte Pescara-Tiranë

Një nga 25 linjat që ka shtuar Wizz Air me destinacion apo nisje Tiranën është edhe fluturimi direkt Pescara (Itali) -Tiranë (Shqipëri). Këto fluturime do...

Vlora -“Aeroporti” i Diasporës

Pak ditë më parë, Kryeministri Rama shpalli fituesin e tenderit të nëntorit 2020, për ndërtimin e Aeroportit ndërkombëtar të Vlorës. Vlera e ndërtimit do...

Kosovë / Mërgimtarët sfidojnë pandeminë, zgjedhin vendlindjen për festa

Shtetasit shqiptarë të Kosovës kanë menduar që festat t’i kalojnë në vendlindje. Vetëm sot 41 avionë janë ulur dhe do të ulen nga Zvicra...

Rinas / Konfirmohen 32 fluturime për nesër

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar për ditën e nesërme 32 fluturime. Sikundër është theksuar edhe me herët personat që u lejohet të...

Të fundit

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...

SHBA/ Dr. Yllka Filipi në krye të Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë

Në një atmosferë plotë entuziazëm dhe të kulturuar, Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë mbajti zgjedhjet e reja më 7 prill 2024, në bibliotekën e qytetit...

Mjedisi si faktor i ndikimit të drejtëpërdrejtë në shëndetin publik

Javën e fundit te muajit te kaluar, më 25 dhe 26 mars mora pjesë në një konferencë të dytë vjetore të shëndetit publik dhe...