zyra

E diel, 21 Prill, 2024
E diel, 21 Prill, 2024

ETIKETA

zyra

Hapen 6 zyra të reja aplikimesh për dokumentet biometrike jashtë Shqipërisë

Ministria e Brendshme, në bashkëpunim me Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe Koncesionarin e prodhimit të dokumenteve biometrike, do të hapë edhe...

Aplikimi për karta ID: Zyrat e Gjendjes Civile hapur edhe të shtunën

Ministria e Brendshme njofton se të gjitha zyrat e Gjendjes Civile ku ka qendra aplikimi për karta ID dhe pasaporta, do të jenë të...

Të fundit

“Forbes” vlerëson shkodranin Kevin Sekniqin për idenë novatore

Kevin Sekniqi është shqiptari i radhës i përfshirë në renditjen e prestigjiozes Forbes. 30 vjeçari shqiptar është një nga themeluesit e start-up-et më të suksesshme...

Edicioni i parë i FjalaFest, ja katër titujt finalist për çmimin e përkthimit

Janë katër libra në garë për Çmimin e Përkthimit nw festivalin e parë “FjalaFest 2024”, aktivitet i organizuar nga Albania Letteraria, Slow Mill dhe...

Foto Dite/ Nga Selaniku në Vjenë për të mësuar bashkë gjuhën shqipe

Ditën e djeshme në ambientet e SHFMU Jagdgasse 22, në Vjenë ku edhe mbahet mësimi i gjuhës shqipe për fëmijët e komunitetit shqiptar në...

Kroaci/Vizita e Destanit e Jakurtit pasqyrë e marrëdhënieve të forta në Diasporë

Aktivitetet e komunitetit shqiptarë në Kroaci këtë fundjavë janë pësuara nga vizita e dy personaliteteve në Diasporë, Kryetarit të Nderit të Rrjetit Global të...

1894/ “The Youth’s Companion”: Jehona” – Telefoni shqiptar

Thuhet se shqiptarët flasin në distancë pa ndihmën e rrymës elektrike. Në vendin e tyre malor, ata e transmetojnë fjalën nga maja në majë...