Zjarret

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

ETIKETA

Zjarret

Kosovë, shënohet viktima e parë nga zjarret në Malishevë

Zjarret kanë përfshirë edhe Kosovën për shkak të temperaturave të larta të këtyre ditëve. Zjarre janë konstatuar në Prizren, Pejë, Gjilan e Mitrovicë, etj., ku...

Zjarret/Mblidhet Komiteti i Mbrojtjes Civile, serioze situata në Karaburun

Komiteti i Mbrojtjes Civile diskutoi mbrëmë vonë për situatën e krijuar ditët e fundit nga zjarret në disa zona të vendit. Ministri i Mbrojtjes Niko...

Të fundit

Komuniteti Shqiptar i Selanikut, organizon fushatën e 5-të të dhurimit të gjakut

Komuniteti Shqiptar i Selanikut njofton se më datat 6 dhe 7 nëntor 2021, nga ora 9 deri më 12 në mesditë, në spitalin universitar...

SHBA/ Diaspora në Michigan kremton 150-vjetorin e lindjes së At Gjergj Fishtës

Nën organizimin e Shoqatës “Jehona e Malësisë”, u shënua në Michigan-SHBA, 150-vjetori i lindjes së njërit ndër figurat më të shquara kombëtare shqiptare, At...

Austri/ Ermonela Jaho, sërish në skenë me rolin e Adriana Lecouvreur

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, ka debutuar në rolin e Adriana Lecouvreur, në operën me të njëjtin titull, në skenën e Operas...

Mjeku shqiptar në Britani: Delta Plus jo shqetësues

Mjeku pranë Shërbimit Kombëtar Spitalor britanik, Baki Ejupi, gjatë një interviste theksoi se mutacioni i ri Delta Plus nuk paraqet një shqetësim për faktin...

Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve: Vaksinohuni për të mbrojtur komunitetet tuaja

Sot në ditën ndërkombëtare të punonjësve të ndihmës së parë, ambasada e SHBA në Shqipëri ka bërë apel për vaksinimin kundër COVID. Përmes një postimi...