udhetim

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

udhetim

Ekspertët e udhëtimeve u rekomandojnë Shqipërinë turistëve britanikë

Pushimet e britanikëve janë bërë të pasigurta në mes të paqartësive dhe rregullave që ndryshojnë pothuajse çdo ditë, sipas faqes online të gazetës së...

Karantinë 10 ditë për shqiptarët që duan të shkojnë në Gjermani

Ambasada gjermane në Tiranë i bën të ditur shtetasve shqiptare se nëse do të duan të udhëtojnë drejt Gjermanisë do të duhet të bëjnë...

Udhëtimet drejt Italisë, vetëm një lloj maske lejohet në aeroport

Agjencia Kombëtare e Aviacionit Civil Italian ka dërguar dy kërkesa në drejtim të pasagjerëve që udhëtojnë nga Shqipëria, me qëllim që procesi i kalimit...

Doni të udhëtoni drejt Italisë, ambasada jep detajet: Ja çfarë duhet

Ambasada italiane në Shqipëri ka dhënë udhëzime për shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Italisë dhe kushtet që ata duhet të plotësojnë. Sipas njoftimit udhëtimet...

Udhëtim drejt Italisë?! Çfarë duhet të dini….

Pandemia e shkaktuar nga virusi COVID-19 ka ndryshuar shumë jetën e njerëzve në mbarë botën. Teksa shumë shqiptarë përgatiteshin për të udhëtuar drejt Italisë...

Aeroporti “Nënë Tereza” konfirmon fluturimet për nesër

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi se janë konfirmuar për ditën e nesërme 31 fluturime. Vlen të theksohet se personat që u lejohet të udhëtojnë janë...

Si do të udhëtojmë nga aeroporti i Rinasit? TIA shpjegon rregullat e reja

Me rinisjen e fluturimeve Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” ka publikuar një material shpjegues mbi rregullat e reja që udhëtaret duhet të ndjekin. Në një...

Të fundit

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...

Mediat greke: Hapet pas 218 vitesh në Sul shtëpia e Llambro Xhavellës

Zjarri është ndezur sërish në shtëpinë e Llambro Xhavellës në Greqi. Mediat greke shkruajnë se pas më shumë se dy shekujsh, është thyer mallkimi i Ali...