turiste

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

ETIKETA

turiste

Media franceze: Shqipëria, zbulimi i “Tajlandës së vogël”

Media franceze France2 i ka kushtuar një kronikë plazheve të Shqipërisë dhe rritjes së numri të turistëve. Në këtë kronikë turistët ftohen ta vizitojnë...

TIA: Nga 28 korriku nisin fluturimet çarter me Yekaterinburg, Rusi

Shqipëria gjithnjë e më tepër po tërheq turistët e huaj. Kompania Tirana International Airport informoi se nga data 28 korrik nisin fluturimet çarter me...

Rikthehen turistët polakë, në Rinas ulen deri në 9 chartera në ditë

Avioni i parë për datën 14 qershor nga Katovica u ul në Rinas pak pasi kishte kaluar mesnata në 00:32. Edhe tjetri po nga Katovica...

Shifrat/ Ja sa turistë nga Kosova vizituan Shqipërinë këtë fundjavë

32 mijë e 163 turistë nga Kosova kanë vizituar Shqipërinë vetëm gjatë kësaj fundjave. Pandemia nuk i ndali për të vizituar Shqipërinë në këtë...

COVID-19/ Von der Leyen: Turistët e vaksinuar amerikanë të drejtë udhëtimi në BE

"Turistët që vijnë nga SHBA-ja do të autorizohen të vizitojnë Bashkimin Europian në muajt e ardhshëm, me kusht që të jenë të vaksinuar kundër...

Destinacione shqiptare/Bënja e Përmetit, natyrë kurative dhe peizazhe fantastike

Përmeti, një me një peizazh pa kohë, ku malet, kodrat, lumi dhe pyjet do të qëndrojnë bukur si ditën e parë të krijimit, madje...

Kush pushon në Durrës, bileta falas për të vizituar sitet arkeologjike

Duke marrë shkas nga pasojat e tërmetit të 26 nëntorit dhe së fundmi nga Covid-19, Ministria e Kulturës dhe bashkia e Durrësit kanë nënshkruar...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...