suedi

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

ETIKETA

suedi

Suedi/ Ambasada në Stokholm njofton mbërritjen e dokumentave

Ambasada në Stockholm njofton të gjithë shtetasit të cilët kanë aplikuar për pasaporta dhe karta ID deri në datën 6 gusht 2021, se dokumentat...

Kampionati suedez, skuadra shqiptare FC Nacka Iliria sërish me fitore

Ekipi shqiptar i futbollit në Suedi, FC Nacka Iliria kanë fituar ndeshjen e të dielës ndaj Havinken, me rezultati 3-1. Në këtë ndeshje skuadra mori...

Suedi/ Skuadra shqiptare FC Nacka Iliria arrin fitoren e dytë radhazi

Skuadra shqiptare në Stokholm të Suedisë, "FC Nacka Iliria" zhvilloi ndeshjen e rradhës me "Aspudden Tellus" në Divizionin e tretë të futbollit suedez. Skuadra...

Suedi/ Megi, rep artistja shqiptare drejt majve të suksesit

Tashmë jemi mësuar që shqiptarët ti shohim në majat e suksesit në fusha të ndryshme të artit nëpër botë. Këtë herë bëhet fjalë për...

Suedia zbut masat anti-COVID për rezidentët shqiptarë

Duke nisur nga dita e sotme shtetasit rezidentë shqiptarë mund të udhëtojnë drejt Suedisë. Referuar komunikatës së fundit të policisë suedeze, Shqipëria klasifikohet si vend...

Suedi/ Një diplomë për nxënësit e mësimit të gjuhës shqipe

Nxënësit e mësimit të gjuhës shqipe në Goteborg, Suedi kanë mbyllur vitin shkollor. Një vit shkollor i vështirë për shkak të kushteve pandemike, por...

Suedi/ Ambasada në Stokholm njofton mbërritjen e dokumentave

Ambasada në Stockholm njofton të gjithë shtetasit të cilët kanë aplikuar për pasaporta dhe karta ID deri në datën 4 Qershor 2021, se dokumentat...

Suedi/ Gerti Xhaja: Mësimi i gjuhës amtare, misioni më i vyer për vendin tënd

Gerti Xhaja la vite më parë Shqipërinë dhe profesionin e gazetarit për t’iu përshtatur destinacionit të ”shtegtimit” dhe zgjodhi Suedinë si vendin e ”Aventurave...

Publikohet numri i 11 i librit “Thesari Kombëtar i Mërgatës Shqiptare në Suedi”

Ka dalë nga shtypi numri i 11-të i librit “Thesar Kombëtar i Mërgatës Shqiptare në Suedi”, të cilin e boton Shoqata e Shkrimtarëve dhe...

Suedi/ Arba Kokalari mes 30 grave lidere të së ardhmes

Arba Kokalari deputetja shqiptare e Parlamentit Europian që përfaqëson Suedinë është zgjedhur mes 30 grave lidere të së ardhmes. Lajmin e bën të ditur vetë...

Të fundit

Foto dite/ Protesta e komunitetit shqiptar sot në New York

Qindra shqiptarë kanë protestuar para disa orësh para Konsullatës së Serbisë në New York me kërkesën që shteti serb të mbajë përgjegjësi për krimet...

Itali/ Ambasada në Romë: Gati dokumentat deri më këtë datë

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë, Itali njofton qytetarët që kanë aplikuar për pasaportë dhe letërnjoftim deri më datën 15 tetor 2021, se...

Komuniteti Shqiptar i Selanikut, organizon fushatën e 5-të të dhurimit të gjakut

Komuniteti Shqiptar i Selanikut njofton se më datat 6 dhe 7 nëntor 2021, nga ora 9 deri më 12 në mesditë, në spitalin universitar...

SHBA/ Diaspora në Michigan kremton 150-vjetorin e lindjes së At Gjergj Fishtës

Nën organizimin e Shoqatës “Jehona e Malësisë”, u shënua në Michigan-SHBA, 150-vjetori i lindjes së njërit ndër figurat më të shquara kombëtare shqiptare, At...

Austri/ Ermonela Jaho, sërish në skenë me rolin e Adriana Lecouvreur

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, ka debutuar në rolin e Adriana Lecouvreur, në operën me të njëjtin titull, në skenën e Operas...