spanje

E enjte, 13 Qershor, 2024
E enjte, 13 Qershor, 2024

ETIKETA

spanje

Shtohen opsionet për futbollistin shqiptar Rei Manaj

Emri i Rei Manajt vazhdon të krijojë interes në Spanjë, ku paraqitjet e tij me Barcelonën, që duhej të ishin të vetmet për të...

Spanja pranë rikthimit të kufizimeve anti-COVID-19

​Të përballura me një shpërthim të papritur në numrin e rasteve COVID-19, rajone të ndryshme të Spanjës po mbyllen gradualisht. Sipas medieve katalanase, Katalonja,...

COVID-19/ TIA: Ja çfarë duhet të dini nëse udhëtoni për në Spanjë

Aeroporti Ndërkombëtar nënë Tereza, ka njoftuar të gjithë udhëtarët shqiptarë që kanë si destinacion Spanjën se për shkak të krizës shëndetësore COVID-19, është i...

Spanjë/ Espanjoli krenohet me Baren, sportisti: La Liga është një ëndërr për mua

Keidi Bare ka qenë një nga lojtarët më të mirë në fundin e sezonit të shkuar për skuadrën e Espanjolit. Nisja e edicionit të...

Spanja heq të gjitha kufizimet për shqiptarët, ja çfarë duhet të dimë

Aeroporti ndërkombëtar i Rinasit bën të ditur se Spanja ka hequr të gjitha kufizimet për qytetarët shqiptarë. Sipas TIA, nuk nevojitet as testit dhe as...

Më 1999 mbante radhë në kampin e refugjatëve në Kukës, sot artist i njohur

11-vjeçari Petrit Halilaj, i veshur me një xhaketë të gjelbër dhe i ngjeshur në mesin e refugjatëve të tjerë që arratiseshin nga Kosova në...

Spanjë/ Kosovare Asllani, futbollistja më e mirë për muajin prill

Sportistja e suksesshme shqiptare Kosovare Asllani, është shpallur futbollistja më e mirë për muajin prill 2021. Ajo është vlerësuar falë performancave të saj gjatë muajit...

Kleando Lleshi, një talenti i ri shqiptar që po shkëlqen në futbollin spanjoll

Futbollisti shqiptar Kleando Lleshi po kalon një periudhë shumë të mirë në kampionatin spanjoll. Prej disa kohësh ai luan në La Liga 2 dhe...

COVID-19, Spanja zgjat karantinën për mbërritjet nga disa shtete

Spanja ka zgjatur deri më 19 prill karantinën e vendosur për udhëtarët nga Kolumbia, Peruja dhe tetë vende afrikane për të frenuar përhapjen e...

Spanjë/ Mjeku Sallabanda: Shqipëria në fazën e tretë të Covid

Mjeku shqiptar Kita Sallabanda, në një intervistë me Skype nga Madridi ka komentuar ecurinë e pandemisë Covid-19 në vendin tonë. Sipas mjekut, Shqipëria ndodhet totalisht...

Të fundit

Ilir Ikonomi promovon në Kanada librin biografik për Fan Nolin, “Apostulli”

Studiuesi Ilir Ikonomi paraqiti të dielën në Toronto për lexuesin shqiptar në Kanada, librin e tij biografik “Apostulli”, kushtuar klerikut, shkrimtarit dhe politikanit Theofan...

“Rrugëtimi i Bajraktarit: Ëndrra Amerikane”, premiera e dokumentarit në New York

Të shtunën, 8 qershor 2024, në Alamo Drafthouse Cinemas - Central Park Ave. Yonkers, Nju Jork në praninë e dhjetra shikuesve u shfaq premiera...

SHBA/ Libri në gjuhën shqipe pjesë e bibliotekës së Garfieldit

Një gjuhë kaq e vjetër si gjuha shqipe  e shkruar me gërma latine e cila përfshihet në familjen e gjuhëve indoevropiane dhe flitet nga...

Itali/Irma Kurti shpallet fituese absolute e konkursit artistik letrar në Napoli

Poetja dhe shkrimtarja Irma Kurti shpallet fituese e çmimit të parë dhe fituese absolute e Edicionit të vitit 2024 të Konkursit artistik letrar ndërkombëtar...

Parlamenti i Nju Jorkut vlerëson shkollat shqipe “Alba Life”

Parlamenti i Nju Jorkut i vuri kurorën e lavdisë Shkollave Shqipe “Alba Life” Ambasador i Kombit në Festivalin e fundvitit akademik 2023-2024 Viti akademik 2023-2024...