shqiperi

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

ETIKETA

shqiperi

Shqipëria pushtohet nga moti arktik, bora mbulon të gjithë vendin

Në Shqipëri ka mbërritur i ftohti arktik, teksa termometri ka shënuar vlera negative që në orët e para të së shtunës. Në disa zona...

Përmbytjet në Shqipëri, qarku i Shkodrës vijon të mbetet nën ujë

Reshjet kanë pushuar tashmë në Shqipëri këtë të premte, por qarku i Shkodrës vijon të mbetet nën ujë. Kreu i Emergjencave Civile Haki Çako...

Reshjet e dendura të shiut, situata në Shqipëri

Shqipëria është përfshirë nga moti i keq dhe reshje të dendura shiu, duke sjellë probleme në disa zona të vendit, sidomos në qarkun e...

Zgjodhi Shqipërinë për pushime 1 vit: Bonusi është populli, janë shumë miqësorë

Një shkrim dedikuar Shqipërisë është publikuar në “InternationalLiving”. Shkrimi është rrëfimi i një turisti, i cili pas daljes në pension zgjodhi të udhëtojë në...

Reshjet e dendura, ja si paraqitet situata në Shqipëri

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë sërish probleme në Shqipëri. Zona më të prekura janë qarku i Shkodrës dhe ai i Elbasanit. Në Shkodër...

Reshje të dendura shiu, ja situata në Shqipëri

Siç kanë paralajmëruar dhe më herët autoritetet në Shqipëri vendi është përfshirë nga reshje intensive shiu dhe bore që do të zgjasin në tri...

Ekonomia/ Shqipëria dyfishon eksportet drejt Kinës

Shqipëria thuajse ka dyfishuar eksportin me Kinën në muajin dhjetor. Sipas të dhënave më të fundit të Institutit të Statistikave, në dhjetor 2020, vendi...

Përkeqësohet moti në Shqipëri/ IGJEUM: Të merren masa, mund të ketë përmbytje

Ditët me diell por me temperatura nën zero në Shqipëri do i lënë vendin sërish reshjeve të dendura të shiut, çka mund të sjellin...

I ftohti përfshin Shqipërinë, ngrica dhe akull në disa zona

Pas reshjeve të shiut, vendi është përfshirë nga temperaturat e ulëta, çka ka sjellë dhe ngrica në disa zona. Sipas ARRSH në akset rrugore të...

Reshjet e dendura/ Si paraqitet situata në Shqipëri

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në Shqipëri përsa i përket daljes së lumenjve nga shtrati, përmbytjeve, problemeve me furnzimin e energjisë...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...