roaming

E enjte, 28 Tetor, 2021
E enjte, 28 Tetor, 2021

ETIKETA

roaming

Pas Ballkanit, tarifat “roaming” mund të hiqen edhe me BE-në

Nga fillimi i këtij muaji, vendet e Ballkanit Perëndimor eliminuan tarifat roaming të shërbimeve celulare mes tyre. Por, ky proces nuk përfundon këtu: tashmë vendet...

Nis sot komunikimi pa roaming në Ballkanin Perëndimor

Nga sot (1 korrik) do të nisë epoka e komunikimit pa roaming në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Përdoruesit e telefonisë celulare në Shqipëri, Kosovë, Mal...

Nga 1 korriku Ballkani Perëndimor pa roaming, ja si do të përdoret interneti

Qytetarët duhet të kenë kujdes me përdorimin e internetit nga 1 korriku në vendet e rajonit. Edhe pse që nga kjo ditë çmimet e...

Të fundit

Komuniteti Shqiptar i Selanikut, organizon fushatën e 5-të të dhurimit të gjakut

Komuniteti Shqiptar i Selanikut njofton se më datat 6 dhe 7 nëntor 2021, nga ora 9 deri më 12 në mesditë, në spitalin universitar...

SHBA/ Diaspora në Michigan kremton 150-vjetorin e lindjes së At Gjergj Fishtës

Nën organizimin e Shoqatës “Jehona e Malësisë”, u shënua në Michigan-SHBA, 150-vjetori i lindjes së njërit ndër figurat më të shquara kombëtare shqiptare, At...

Austri/ Ermonela Jaho, sërish në skenë me rolin e Adriana Lecouvreur

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho, ka debutuar në rolin e Adriana Lecouvreur, në operën me të njëjtin titull, në skenën e Operas...

Mjeku shqiptar në Britani: Delta Plus jo shqetësues

Mjeku pranë Shërbimit Kombëtar Spitalor britanik, Baki Ejupi, gjatë një interviste theksoi se mutacioni i ri Delta Plus nuk paraqet një shqetësim për faktin...

Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve: Vaksinohuni për të mbrojtur komunitetet tuaja

Sot në ditën ndërkombëtare të punonjësve të ndihmës së parë, ambasada e SHBA në Shqipëri ka bërë apel për vaksinimin kundër COVID. Përmes një postimi...