olta xhacka

E enjte, 29 Shkurt, 2024
E enjte, 29 Shkurt, 2024

ETIKETA

olta xhacka

Ekipi i Shqipërisë në KS e OKB-së, aplikantë dhe shqiptarë jashtë vendit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka bëri të ditur se ka nisur përzgjedhja e ekipit që do të përfaqësojë Shqipërinë në...

Pas Italisë, Xhaçka: Dritë jeshile nga Gjermania për njohjen e patentave

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka bërë të ditur se pas marrëveshjes për njohjen e ndërsjellë të patentave me Italinë,...

Digjitalizimi i shërbimeve,Xhaçka:Heqje e plotë e vulës Apostille me vendet e BE

Ndryshimet digjitale në shërbime për përfaqësitë diplomatike jashtë vendit dhe sigurimin sa më të shpejtë të shërbimeve për qytetarët kanë sjellë lehtësime në akses...

Ministrja Olta Xhaçka në Itali, arrihet marrëveshja për njohjen e patentave

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka dhe homologu i saj italian Luigi Di Maio kanë bërë të ditur se është arritur...

Të fundit

Parlamenti Britanik fokus te rinia shqiptare, prezanton projektin “Gjenerata e ardhshme në Shqipëri”

Ditën e martë më 27 shkurt 2024, në Dhomën e Komunave të vendosur në ndërtesën madhështore të House of Parlamenti, Westminster në Londër, u...

Shpallen fituesit e tregimeve arbëreshe më të mira në konkursin: “Krenarbëria”

Sot u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të edicionit të parë të konkursit “Krenarbëria”, i cili u organizua nga Qendra e Studimeve dhe...

Në shërbim të gjuhës shqipe!

Të dielën me datë 25 shkurt 2024, anëtarët e Kryesisë dhe përfaqësuesit kantonalë, mësues dhe prindër të “Shkollës Shqipe” në Zvicër u bënë bashkë...

Kongresmenja Ocasio-Cortez: Do të luftoj që të miratohet rezoluta për ndëshkimin e krimeve të luftës së Kosovës  

Si përfaqësuesja e SHBA-së e një distrikti të Kongresit me shumicë shqiptare, e ftuara speciale e ngjarjes, kongresmenja Alexandra Ocasio-Cortez bëri thirrje për t'i...

Mark Gjonaj: 16 vite Kosovë e Pavarur, Serbia të mos provokojë por të dënojë kriminelët e luftës

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës në ambientet e Bashkisë së New York-ut nu ishte vetëm një moment festimesh, poer edhe nje moment reflektimi....