muzike

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

muzike

Një shfaqje muzikore filmuar në Kullën Eifel nga Rita Ora

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Rita Ora, është një nga artistet më aktive në skenën botërore. Ajo ka realizuar një shfaqje muzikore, të filmuar në...

Dua Lipa paralajmëron projektin më të ri në bashkëpunim me Pop Smoke

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka paralajmëruar projektin e saj më të ri. Lipa po shijon suksesin e pandalshëm të albumit të saj...

SHBA/ Merita Halili: Malli i artistit qëndron i çelur në shpirt për vendin e tij

Këngëtarja e njohur Merita Halili, e cila buisi si një syth i arrirë në kopshtin e pranverës të këngës popullore shqiptare, u rrit dhe...

Bebe Rexha publikon klipin e këngës “Chain My Heart”

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha ka publikuar klipin e këngës “Chain My Heart” në bashkëpunim me Topic. 31-vjeçarja sjell klipin pas suksesit që pati kënga...

SHBA/ Mira Konçi: Do sjellim një “buqetë” këngësh shqiptare

Instrumentisti Faton Macula dhe këngëtarja e mirënjohur Mira Konçi, jetojnë dhe ushtrojnë artin e tyre në Nju-Jork, ShBA. Në një intervistë për emisionin "Vizioni i...

Dua Lipa për herë të parë në rolin e aktores në filmin “Argylle”

Këngëtarja shqiptare me famë botërore dhe fituese e çmimit ‘’Grammy’’, Dua Lipa po bashkohet me një formacion të aktorëve që përfshin: Henry Cavill, Sam...

Bebe Rexha flet për gatimet shqiptare: Të preferuarit e mi byreku dhe fasulet

Artistja shqiptare me renome botërore, Bebe Rexha, është duke vazhduar të shijojë suksesin e albumit të saj më të fundit, “Better Mistakes”. Në një intervistë...

Video/ Publikohet “You For Me” nga Rita Ora dhe Sigala

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka prezantuar sot (e premte) projektin e ri muzikor. “You For Me” mban titullin kënga që është në...

Laureta Gashi: Si u bëra pjesë e tregut muzikor në Turqi

Laureta Gashi, këngëtarja shqiptare në Turqi, në një intervistë rrëfen për jetën dhe karrierën artistike, si dhe për projektet e saj në vazhdim. Laureta...

Ermonela Jaho merr çmimin e rëndësishëm në ceremoninë gala të muzikës klasike

Në datën 27 qershor 2021 do të zhvillohet ceremonia gala e dhënies së Çmimeve Ndërkombëtare të Muzikës Klasike (ICMA). Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela...

Të fundit

Ambasadorja shqiptare në Greqi takim me mjekët shqiptarë në Diasporë

Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga, priti në ambietet e ambasadës një grup mjekësh shqiptarë me qëllim vendosjen e bashkëpunimit me komunitetin, promovimin e vlerave të...

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...