La repubblica

E martë, 26 Janar, 2021
E martë, 26 Janar, 2021

ETIKETA

La repubblica

Itali/ “La Repubblica” për librin e Ardian Vehbiut

"La Repubblica" ka botuar një recesion për librin e Ardian Vehbiut "Cose portate dal mare" përkthyer në italisht nga Valentina Notaro dhe botuar nga...

“La Repubblica” për librin e autorit Ardian Vehbiu: Zbulimi i Italisë

Media prestigjioze italiane "La Repubblica" i ka kushtuar një artikull të veçantë librit të autorit shqiptar Ardian Vehbiu, "Cose portate dal mare" (Gjëra të...

Itali/ “La Repubblica” për librin e shkrimtarit shqiptar Romeo Çollaku

Gazeta italiane "La Republica" në suplementin "Robinson" kushtuar shkrimeve mbi artin, letërsinë dhe kulturën i ka dedikuar një shkrim edhe shkrimtarit shqiptar Romeo Çollaku...

Itali / “La Repubblica” video promovuese për ngulimin arbëresh Civita në Kalabri

Gazeta italiane "La Repubblica" ka realizuar një video promovuese për ngulimin arbëresh Civita në Kalabri, duke e sugjeruar si një ndër vendet më interesante...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...