Kukes

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

Kukes

Ulet në aeroportin e Kukësit avioni nga Zvicra me 67 pasagjerë

Ulet në aeroportin e Kukësit “Zayed-Flatrat e Veriut” avioni me 67 pasagjerë. Avioni i nisur nga Zyrihu është ulur rreth orës 12:45 në aeroportin...

Ekspeditë në Veri, polakët e “National Geographic” mahniten në Kukës

Kanë udhëtuar nga Polonia për në Kukës dhe është udhëtimi i parë në Shqipëri por që u ka pëlqyer shumë. Dy fotoreporter të “National Geographic”,...

AP: Një “dritare shprese” për endëset shqiptare të qilimave

Mediat e huaja shkruajnë pr një prej traditave të njohura shqiptare, atë të endjes së qilimave. "Associated Press" i ka dedikuar një shkrim Hate Orës...

Ministrja e Infrastrukturës: Më 18 prill ulet avioni i parë në Kukës

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, e ftuar në "Absolut 4" dha detaje në lidhje me aeroportin e Kukësit dhe avionin e parë që pritet...

Udhëtime / Mali i Kallabakut në Kukës, maja ku takohen kufijtë e tri shteteve

Mali i Kallabakut në Kukës është pjesë e Parkut Natyror "Korab-Koritnik". Është shkëmbor dhe 2174 m i lartë, ndërsa nën këmbët e tij, “nusërojnë” pllajat...

Të fundit

Ambasadorja shqiptare në Greqi takim me mjekët shqiptarë në Diasporë

Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga, priti në ambietet e ambasadës një grup mjekësh shqiptarë me qëllim vendosjen e bashkëpunimit me komunitetin, promovimin e vlerave të...

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...