koronavirus

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

ETIKETA

koronavirus

Koronavirusi rrezikon mbylljen e puseve të naftës

Industria e naftës në vend po has vështirësi në prodhimin e naftës bruto në një kohë kur shitjet kanë rënë në pikiatë...

Apple e Google bashkohen në ngadalësimin e shpërndarjes së koronavirusit

Apple dhe Google kanë bërë të ditur se do të punojnë bashkë për të krijuar një teknologji të gjurmimit të kontakteve me...

Mjeku shqiptar në Poloni: “Cunami” koronavirus edhe dy valë të lehta infektimi

“Pika kulmore i këtij virusi do të jetë brenda disa javëve. Çdo shtet duhet ta ketë të qartë se virusi nuk pushon...

Dr.Hektor Grazhdani: Nga virusi mbrojnë edhe maskat artizanale e syzet e diellit

Mjeku shqiptar në Itali, Dr. Hektor Grazhdani, i referohet Dr. Anthony Fauci, shef i Institutit të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive të ShBA-së...

SHBA / Shqiptarja tregon përvojën personale me koronavirus

Syzana Gjokaj me origjinë nga Kosova, manaxhere klinike në repartin e urgjencës në Spitalin Presbiterian të Nju Jorkut, është diagnostikuar me COVID-19.

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...