koka3

E mërkurë, 8 Shkurt, 2023
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

ETIKETA

koka3

Banka e Shqipërisë: COVID-19 do t’i prekë të gjithë, veç sektorëve jetikë

Në raportin e radhës të stabilitetit financiar, Banka e Shqipërisë ka vlerësuar efektet që pandemia aktuale e koronavirusit mund të ketë mbi ekonominë dhe...

Tregu botëror i kompjuterëve, në rënie me 12% në 3-mujorin e parë

Pas tre tremujorëve në rritje, tregu botëror i kompjuterëve e mbylli tremujorin e parë 2020, me dërgesa në rënie me 12,3%, në...

Suedi / 13 vjeçari shqiptar ylli i ri i ekipit të Stokholmit

Aleksios Idrizi është një nga futbollistët më të talentuar të kampionatit të superligës suedeze në kategorinë e moshës 13 vjeçare. Familja e...

Ribotohen tri vepra të Lasgush Poradecit

Ribotohen tri vepra të Lasgush Poradecit të përgatitura nën kujdesin e së bijës Marie Poradeci. Bëhet fjalë për librat:...

Itali / Autorja Denada Ndreca në “Passaggi Festival”

“Passaggi Festival” publikon leximin e lirikës “Radici” (Rrënjët) pjesë e përmbledhjes me poezi "Senza Paura" (Pa frikë) nga poetja shqiptare me banim...

Covid-19/ Greqia: Duhet marrëveshje me Shqipërinë, rrezikohet prodhimi i frutave

Ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, tha se Athina është e shqetësuar lidhur me situatën e krijuar mbas mbylljes së kufijve, pasi nëse kjo...

Besimtarët katolik shqiptar në SHBA e Kanada festojnë Pashkën virtualisht

"Nuk duhet harruar se ky virus nuk do të jetë për gjithmonë - por do të zhduket së shpejti me ndihmën e...

Koronavirus mund të zvogëlojë tregtinë botërore deri në një të tretën

Ekonomisti Robert J. Shiller mendon se COVID-19 ka sjellë "dy pandemi".E para është pandemia e shëndetit dhe e dyta është pandemia e...

Karantina / Bujar Qamili këndon për banorët në rrugicat e Shkodrës

  “Kryeqendra e veriut” të Shqipërisë ka vendosur të sfidojë pandeminë COVID-19 sikurse vetëm ajo mund ta bënte, me muzikë. Njerëzit nga ballkonet e dritaret e...

Shoqata shqiptaro-amerikane ndihma për familjet në Shkodër

Shoqata shqiptaro-amerikane “Duart e Hapura” në New York ka dërguar në Shkodër një sasi ndihmash humanitare për të mbështetur familjet në nevojë,...

Të fundit

I shpëtuan tërmetit/Mundësit e Kosovës heronj, ndihmojnë njerëzit nën rrënoja

Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Turqinë, e ka përjetuar edhe ekipi i mundjes nga Kosova. Ekipi i të rinjve gjendej në Turqi për...

Fenomeni “Barbara” godet Greqinë, dëbora arrin në qëndrën e Athinës.

Meteorologët paralajmërojnë për vijimin e fenomeneve edhe ditën e sotme ndërsa mekanizmi shtetëror është aktibizuar në maksimum, duke marrë një sërë.masash drastike. Në shumë...

Kryetari i Komunë së Tuzit takim me komunitetin shqiptar në New York

Vetëm katër javë më parë se të mbahen zgjedhjet lokale në Komunën e Tuzit-Mal të zi, të shtunën më datën 4 shkurt në sallën...

Britani/ Dirigjenti shqiptar drejton Filarmoninë e Londrës në një koncert unik

Bashkohuni me Filarmoninë e Qytetit të Londrës në një udhëtim nëpër disa nga pjesët më të dashura të muzikës klasike nga Debussy, Saint-Saens dhe...

Gratë e Shqipërisë në Itali, mikpritje, integrim, perspektivë

Ditën e mërkurë me datë 15 shkurt në orën 15.30 salla “Aldo Cossu” e Pallatit Ateneo të Universitetit të Barit “Aldo Moro”, do të...