karantine

E mërkurë, 22 Maj, 2024
E mërkurë, 22 Maj, 2024

ETIKETA

karantine

Italia lehtëson masat për udhëtarët shqiptarë, në fuqi minikarantina 5 ditore

Ministri i Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza, ka firmosur rregullat e reja për frenimin e pandemisë në shtetin fqinj. Në rregullat e publikuara, vihet re...

Franca vendos karantinë të detyrueshme për shtatë vende të tjera

Udhëtarët nga shtatë vende të tjera, përfshirë Turqinë, do të duhet të bëjnë një karantinë të detyrueshme dhjetëditore me të mbërritur në Francë, për...

Niseni sot drejt Italisë? TIA jep njoftimin e rëndësishëm

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës ka publikuar një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët që do të udhëtojnë në drejtim të Italisë duke nisur...

Komiteti Teknik:Të ardhurit nga Greqia dhe Maqedonia e Veriut karantinë 2 javore

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë sot në një konferencë lidhur me situatën me koronavirusin në vendin tonë. Drejtorja e ISHP-së, Albana Fico, tha se...

COVID, Gjermania drejt vendimit për një tjetër mbyllje kombëtare

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është e mendimit që për një përiudhë të shkurtër të shtrëngohen kufizimet kundër përhapjes së koronavirusit të ri, tha zëdhënësja...

COVID-19, Spanja zgjat karantinën për mbërritjet nga disa shtete

Spanja ka zgjatur deri më 19 prill karantinën e vendosur për udhëtarët nga Kolumbia, Peruja dhe tetë vende afrikane për të frenuar përhapjen e...

COVID/ Italia dhe Gjermania shtrëngojnë rregullat për udhëtime në BE

Italia dhe Gjermania shtrëngojnë rregullat për udhëtimet në BE, ndërsa blloku është prekur nga një valë e tretë vdekjeprurëse e pandemisë së Covid-19. Italia planifikon...

Sllovenia nuk njeh testet COVID-19 nga Kosova, e detyrueshme 10 ditë karantinë

Ambasada e Kosovës në Lubjanë ka bërë të ditur për ndryshimin e kufizimeve për hyrje në Slloveni si pasojë e pandemisë COVID-19. Në një njoftim...

COVID/ Belgjika zgjat bllokimin deri në 1 Prill

Belgjika ka zgjatur bllokimin e vendit deri në 1 Prill, megjithatë disa kufizime do të lehtësohen nga 13 shkurti, njoftoi kryeministri i vendit në...

Greqia e mbyllur në fundjavë, merren masa të reja

Ditën e djeshme u zhvillua konferenca e autoriteteve qeveritare dhe mjekësore të Greqisë në lidhje me masat e reja dhe u vendos mbyllja e...

Të fundit

Marjana Bulku, prezantoi në Nju Jork, librin e saj “Një jetë disa histori”

Gazetarja Marjana Bulku-Zeneli, prezantoi të shtunën e kaluar në “The Producers Club Theater”, në qytetin e New York-ut, librin e saj "Një jetë disa...

Panairi “Gjergj Kastriot Skënderbeu“ bashkon sërish shqiptarët e Amerikës

Gjergji, Heroi Kombëtar gjithmonë i ka bërë bashkë shqiptarët. Porosia e fundit e tij do të ndriçojë si Dielli brez pas brezi sa të...

Abetarja që shkruan histori suksesi

Mirënjohje nga Qendra e Studimeve në Kalabri. Tani e njëmbëdhjetë vjet A-B-C – Fibel, Abetarja e parë në Austri, e financuar dhe botuar nën...

Vëllezërit sipërmarrës Adi dhe Eddie Veseli, një histori suksesi në Diasporë  

Në muajin e trëndafilave në maj, z. Eddie Veseli bashkë me familjen e tij hapën restorantin më të ri “Allendale Steak” sipas emrit të...

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...