Hungari

E premte, 19 Prill, 2024
E premte, 19 Prill, 2024

ETIKETA

Hungari

Hungari/ Uzuni: Unë nuk kënaqem asnjëherë, Ronaldon e ndjek si shembull

Myrto Uzuni mbylli një sezon fantastik në Hungari. I pari për të me Ferencvaroshin përfundoi me titullin kampion, me titullin e golashënuesit në skuadër,...

Një tjetër shqiptar drejt Hungarisë, zyrtarizohet edhe Ylber Ramadani

Ylber Ramadani është lojtari tjetër i kombëtares shqiptare që transferohet në Hungari. Mesfushori, pasi doli lojtar i lirë nga Vejle BK, mori disa oferta. Ramadani...

Hungari/ Hyn në fuqi marrëveshja e njohjes së pasaportave të vaksinimit

Duke filluar nga data 10 qershor 2021, hyn në fuqi marrëveshja midis Republikës së Shqipërisë dhe Hungarisë për njohjen e ndërsjellë të certifikatave të...

Hungari/ Futbollisti shqiptar nominohet për çmimin e madh

Myrto Uzuni është padyshim një ndër futbollistët shqiptarë më të mirë të momentit, jo më kot 25-vjeçari është nominuar për çmimin “Lojtari më i...

Hungaria do të lehtësojë masat anti-COVID pavarësisht rritjes së rasteve

Hungaria do të fillojë të lehtësojë kufizimet e bllokimit të mërkurën, pasi vaksinoi më shumë se një të katërtën e popullsisë së saj me...

Hungari/ Futbollisti nga Berati zgjidhet lojtari më i mirë i javës

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2021, teksa ka arritur të shënojë plot...

Covid 19/ Hungaria rikthen karantinën

Edhe një shtet tjetër Europian rikthen karantinën. Parlamenti hungarez votoi ditën e djeshme zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme të shpallur nga qeveria deri në...

COVID -19 / Hungaria mbyll kufijtë më 1 shtator

Hungaria do të mbyllë kufijtë për të huajt më 1 Shtator, për të ndalur rritjen e numrit të të infektuarve me koronavirus, derisa hungarezët...

Mjekja shqiptare: Situata në Hungari dhe përdorimi i alkoolit kundrejt COVID-19

Teuta Muhollari, mjeke dhe kërkuese shkencore e Toksikologjisë Mjedisore në Hungari, tregon për televizionin “Dukagjini” për përballjen me pandeminë në këtë shtet...

Hungaria lehtëson masat në luftën ndaj pandemisë Covid-19

Hungaria lehtëson masat e marra në luftën ndaj pandemisë Covid-19. Ambasada Shqiptare në Hungari komunikon se ditën e hënë (18 maj) do të hiqen...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...