Filmi Shqiptar

E mërkurë, 8 Shkurt, 2023
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

ETIKETA

Filmi Shqiptar

Filmi i regjisorit shqiptar konkuron në Festivalin Ndërkombëtar të Venecias

Regjisori Roland Sejko me filmin e tij të fundit “La macchina delle immagini di Alfredo C.” do të marrë pjesë në “Orizzonti Extra”, një...

Itali / “Albania, si Gira”, edicioni i tretë i festivalit të filmit shqiptar

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në festivali i filmit shqiptar "Albania, si Gira!", Organizuar nga Shoqata "CulturalPro" nën drejtimin artistik të...

Të fundit

Shqipëria shpallet destinacioni numër 1 i pushimeve për britanikët

“Me fluturime të lira dhe pije edhe më të lira, ja pse duhen rezervuar pushimet në Rivierën Shqiptare këtë verë.” Media britanike “The Sun” e...

Një kandidate shqiptare në zgjedhjet për Parlamentin Rajonal të Lombardisë

Qytetarët e Lombardisë, rajoni më i madh dhe ekonomikisht më i zhvilluar i Italisë, do të votojnë në datat 12 dhe 13 Shkurt 2023...

I shpëtuan tërmetit/Mundësit e Kosovës heronj, ndihmojnë njerëzit nën rrënoja

Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Turqinë, e ka përjetuar edhe ekipi i mundjes nga Kosova. Ekipi i të rinjve gjendej në Turqi për...

Fenomeni “Barbara” godet Greqinë, dëbora arrin në qëndrën e Athinës.

Meteorologët paralajmërojnë për vijimin e fenomeneve edhe ditën e sotme ndërsa mekanizmi shtetëror është aktibizuar në maksimum, duke marrë një sërë.masash drastike. Në shumë...

Kryetari i Komunë së Tuzit takim me komunitetin shqiptar në New York

Vetëm katër javë më parë se të mbahen zgjedhjet lokale në Komunën e Tuzit-Mal të zi, të shtunën më datën 4 shkurt në sallën...