destinacione

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

destinacione

Parku “Shebenik-Jabllanicë”, destinacion i preferuar turistik

E ndërsa në majat e malit e Kallkanit ka zbritur bora e bardh, në tapetin e pyllit të Parku Kombëtar “Shebenik-Jabllanicë”, janë shpalosur ngjyrat...

Destinacione shqiptare/ Mali me Gropa, një tur ndryshe në Tiranë

Mali me Gropa është një nga fenomenet e rralla të karstit në Shqipëri dhe një ndër më të rrallët dhe në Europë, për nga...

Faqja e njohur: Ja 17 plazhet më të mira në Shqipëri që duhen vizituar

Faqa e njohur family destinations guide ka folur për plazhet e vendit tonë duke theksuar se Shqipëria është një vend i mrekullueshëm dhe i pasur historikisht...

Destinacione/ Liqeni i Kusit, një oaz relaksi pak km larg nga Tirana

Liqeni i Purësit, ose sic shumë e njohin Liqeni i Kusit ndodhet pak kilometra larg nga Tirana. Liqeni i Puresit (Kusit) dhe territori përreth tij...

Turistët zgjedhin alpet e veriut: Do ua sugjeroj miqve në Poloni, Shqipërinë

Në alpet e veriut sivjet pritet të ketë shumë turistë të huaj dhe në Bjeshkët e Kelmendit kanë mbërritur vizitorët e parë. “Unë jam nga...

Aeroporti i Rinasit, së shpejti dhe 30 destinacione të reja

Aeroporti Ndërkombëtar "Nënë Tereza" do të ketë shumë shpejt dhe 30 destinacione të reja, disa prej të cilave janë bërë të ditura dhe më...

Aeroporti i Tiranës shton fluturime të tjera “low cost” përveç Dubait

Drejtori i përgjithshëm i operimeve në Tirana International Airport ka njoftuar se do të ketë shtim të destinacioneve të reja nga aeroporti i Tiranës. Volker...

Destinacione shqiptare/ Puka, një aventurë e vërtetë turistike

Disa pamje mahnitëse janë realizuar këto ditë të para të 2021 nga një zonë e bukur malore e Shqipërisë, që mund të konsiderohet edhe...

Të fundit

Ambasadorja shqiptare në Greqi takim me mjekët shqiptarë në Diasporë

Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga, priti në ambietet e ambasadës një grup mjekësh shqiptarë me qëllim vendosjen e bashkëpunimit me komunitetin, promovimin e vlerave të...

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...