Brunilda Çullhaj

E hënë, 18 Janar, 2021
E hënë, 18 Janar, 2021

ETIKETA

Brunilda Çullhaj

Itali/ Shqiptarja Brunilda Cullhaj finaliste e projektit Europian Datathon 2020

Brunilda Cullhaj emigroi në Itali në moshën 14-vjeçare së bashku me familjen e saj. Përshtatja në fillim ishte e vështirë, por shpejt arriti të...

Projekti europian “Datathon 2020”, një shqiptare mes finalistëve

Shqiptarja Brunilda Çullhaj është pjesë e skuadrës finaliste të konkursit të hapur nga Komuniteti Europian për projektin “Datathon 2020”. Skuadra e Brunilda Çullhaj, “Elaboro”,...

Të fundit

Vetëm 19 vjeç, kush është talenti nga Berati që debutoi në Bundesligë

Tim Civeja, mesfushori shqiptar 19-vjeçar, bëri debutimin e tij në Bundesligën gjermane në fundjavë gjatë ndeshjes Augsburg-Werder Bremen. Civeja u aktivizua vetëm për 4 minuta...

Dëmet nga moti i keq, Lazim Destani dërgon ndihma në Bozofcë

Moti i keq ka përfshirë të gjithë rajonin e Ballkanit, ku shirat e dendura të pak ditëve më parë shkaktuan përmbytje në rajone të...

Rumani/ Sopranoja shqiptare interpreton në shqip vargjet e poetit rumun Eminesku

Sopranoja shqiptare Arlinda Morava, është një ndër emrat më të vlerësuar të skenës operistike rumune, prej vitesh jeton dhe ka ndërtuar karrierën e saj...

Skiatorët shqiptarë që jetojnë në Itali dhe Gjermani, përfaqësues të kombëtares

Shqipëria u rendit e dyta në "Ses Cup" në Kolashin, një aktivitet mes vendeve ku sporti skive është në zhvillim, por që shërbeu edhe...

Fjalimi mbajtur nga imzot Luigj Bumçi në Konferencën e Paqes në Paris – 1919

Planet antishqiptare të Konferencës së Paqes u luftuan nga delegacioni shqiptar i kryesuar nga ipeshkvi imzot Luigj Bumçi, i cili i kërkoi Papës Benediktit...