Ballkani Perendimor

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

Ballkani Perendimor

Nga 1 korriku Ballkani Perëndimor pa roaming, ja si do të përdoret interneti

Qytetarët duhet të kenë kujdes me përdorimin e internetit nga 1 korriku në vendet e rajonit. Edhe pse që nga kjo ditë çmimet e...

Danimarkë/ 6 milionë euro për Ballkanin Perëndimor, për kufijtë dhe riatdhesimin

Danimarka ka akorduar një fond prej 6 milionë eurosh për vendet e Ballkanit Perëndimor përfshi edhe Shqipërinë, për të ndihmuar këto shtete për menaxhimin...

KE/ Miratohet fondi 70 milionë eurosh për vaksinat për Ballkanin Perëndimor

Komisioni Evropian miratoi një paketë prej 70 milionë eurosh në kuadrin e Instrumentit për Para-Anëtarësim (IPA II) për të ndihmuar financimin e qasjes së...

Gjermania nga 1 janari me rregullore të re për punësimin nga Ballkani Perendimor

Nga 1 janari 2021, në Gjermani do të hyjë në fuqi rregullorja e të ashtuquajturës “Rregullorja e Ballkanit Perëndimor”, e cila do të lejojë...

Të fundit

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...

Mediat greke: Hapet pas 218 vitesh në Sul shtëpia e Llambro Xhavellës

Zjarri është ndezur sërish në shtëpinë e Llambro Xhavellës në Greqi. Mediat greke shkruajnë se pas më shumë se dy shekujsh, është thyer mallkimi i Ali...