artisti shqiptar

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

ETIKETA

artisti shqiptar

SHBA / Këngëtari shqiptar Mirud në festivalin e RTSH-së, zbulon këngën

Pas pjesëmarrjes së tij si tekstshkrues i këngës së Elhaida Danit në 2018, dhe një vit më pas si konkurrent me këngën "Peng", Durim...

Hapet “Arena e Veronës” pas Covid-19, shkëlqen shqiptari Saimir Pirgu

Pas “mbylljes së madhe”  të Italisë për shkak të pandmisë së shkaktuar nga Covid-19, më 25 korrik, Arena e Veronës hapi kalendarin veror me...

Veprat e artistit shqiptar ekspozohen në “Institutin Shqiptar në New York”

Veprat e artistit shqiptar Pajtim Osmanaj janë përzgjedhur për t’u ekspozuar online në qendrën kulturore “Instituti Shqiptar në New York”. Pajtim Osmanaj ka lindur në...

Dritëro Kasapi, shqiptari që drejton Teatrin Kombëtar në Suedi

Dritëro Kasapi shef i Teatrit Kombëtar në Suedi tregon për rrugëtimin e tij si regjisor dhe aftësitë që e çuan në krye...

Marena Angjele, piktorja shqiptare e skenave urbane në Angli

Marena Angjele, piktore shqiptare e portreteve dhe skenave urbane në Angli, tregon për angazhimin e saj profesional, punimet artistike, çeljen e ekspozitave...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...