ambasada

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

ETIKETA

ambasada

Athinë/ Ambasada gati dokumentat për aplikimet deri më 18 shtator

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat e Identitetit për aplikimet...

SHBA/ Ambasadorja shiptare Floreta Faber: Diaspora do të mbetet ura jonë lidhëse

Ambasada Shqiptare në SHBA ka zhvilluar një takim virtual me përfaqësues të Diasporës Shqiptare në SHBA në kuadër të bashkëpunimit të Ambasadës me organizatat...

Kush udhëton drejt Francës nuk ka nevojë për tampon negativ

Ambasada shqiptare në Francë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët që duan të udhëtojnë drejt këtij shteti.# Zyrtarisht ambasada bën të ditur se:...

Pasojat e Covid-19/ Gjermania dhuron 10.5 milion euro për Shqipërinë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj zhvilloi sot një takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf ku u diskutua mbi intensifikimin e bashkëpunimit shqiptaro-gjerman...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...