ambasada

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

ETIKETA

ambasada

Greqi/ Ambasada njofton mënyrën e re për rinovimin e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Greqi njofton të gjithë shtetasit shqiptarë se do të nis një shërbim të ri nëpërmjet portalit e-albania. Të gjithë...

Kroaci/ Ambasada njofton rregullat e reja në pikën kufitare

Ambasada e Kroacisë përmes një njoftimi bën të ditur se ndalohet ose kufizohet, përkohësisht, kalimi i udhëtarëve përmes pikave të kalimit kufitar të Republikës...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mënyrën e re të aplikimit për dokumenta ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Itali njofton të gjithë shtetasit shqiptarë për ndryshimet në mënyrën e aplikimit për dokumenta. Sipas njoftimit të gjitha aplikimet...

COVID/ Sllovakia shton masat, karantinë e detyruar për këta shtetas

Ambasada Shqiptare në Sllovaki në një postim në faqen zyrtare njofton masat e reja të vendosura nga Republika Sllovake për menaxhimin e pandemisë. Ky njoftim...

Itali/Ambasada në Romë njofton mbërritjen e dokumentave për aplikimet e tetorit

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë  në faqen e saj zyrtare ka njoftuar qytetarët që kanë aplikuar për pasaportë dhe letërnjoftim, deri më...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Austri/ Klubit i Librit Shqip “Dora” organizon garёn “Krijuesi i Vogёl”

Ambasada e Shqipërisë në Vjenë në bashkëpunim me Landa Grembi, Drejtuese e Klubit tё Librit Shqip “Dora”, nёn kujdesin e veçantё tё Ambasadorit Roland...

Greqi/ Ambasada dërgon ekip të posaçëm për dokumentat ID në këto ishuj

Ambasada e Shqipërisë në Greqi do të dërgojë ekip të posaçëm për kryerjen e aplikimeve për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti në ishujt...

Greqi/ Ambasada e Shqipërisë asistencë falas për platformën e-albania

Duke pasur parasysh problemet që mund të hasin shtetasit shqiptar në Greqi duke aplikuar në platformën e-albania ambasada e Shqipërisë në Athinë ka njoftuar...

Greqi/ Ambasada: Ja çfarë duhet të bëni nëse ju humbasin dokumentat

Ambasada e Shqipërisë në Greqi nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare bën me dije se të gjithë shtetasit shqiptar në Greqi që mund të...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...