Sport

E enjte, 27 Janar, 2022
E enjte, 27 Janar, 2022

Sport

Britani / Klubi i Premier League futet në garë për Milot Rashicën

Milot Rashica ka kaluar një sezon fantastik në aspektin...

 Milot Rashica, djali i artë i futbollit shqiptar

Futbollisti shqiptar me famë botërore që aktivizohet me skuadrën...

Duel shqiptarësh në derbin e Australisë

Pas shumë konsultimeve ndërmjet Federatës së Futbollit Australian, FFA...

Itali/ Elseid Hysaj shënon super gol, i pari pas 5 vitesh tek Napoli

Napoli ka arritur që të fitojë në ndeshjen e...

FIFA intervistë me lojtaren e Kombëtares Shqiptare, Velaj: Krenare për origjinën

Statistikat e ndeshjeve shpesh kalojnë në klishe, dhe çdo...

Gol dhe penallti, futbollisti shqiptar dërgon Barcelonën B në finale

Edhe pse nuk arriti të debutonte përkrah Lionel Messi-t...

Britani / Boksieri shqiptar Florian Marku sfidon “shkatërruesin”

Boksieri Shqiptar Florian Marku nëpërmjet një statusi në “Facebook”...

Futbollisti shqiptar shënon dy golat e parë me Juventusin

Giacomo Vrioni gjen dy golat e tij të parë...

E konfirmuar/ Rashica e mbyll me Werder, Milan, Napoli dhe Leipzig në garë

Milot Rashica nuk do të jetë pjesë e Werder...

Britani / Klubi i Premier League futet në garë për Milot Rashicën

Milot Rashica ka kaluar një sezon fantastik në aspektin...

 Milot Rashica, djali i artë i futbollit shqiptar

Futbollisti shqiptar me famë botërore që aktivizohet me skuadrën...

Duel shqiptarësh në derbin e Australisë

Pas shumë konsultimeve ndërmjet Federatës së Futbollit Australian, FFA...

Itali/ Elseid Hysaj shënon super gol, i pari pas 5 vitesh tek Napoli

Napoli ka arritur që të fitojë në ndeshjen e...

FIFA intervistë me lojtaren e Kombëtares Shqiptare, Velaj: Krenare për origjinën

Statistikat e ndeshjeve shpesh kalojnë në klishe, dhe çdo...

Gol dhe penallti, futbollisti shqiptar dërgon Barcelonën B në finale

Edhe pse nuk arriti të debutonte përkrah Lionel Messi-t...

Britani / Boksieri shqiptar Florian Marku sfidon “shkatërruesin”

Boksieri Shqiptar Florian Marku nëpërmjet një statusi në “Facebook”...

Futbollisti shqiptar shënon dy golat e parë me Juventusin

Giacomo Vrioni gjen dy golat e tij të parë...

E konfirmuar/ Rashica e mbyll me Werder, Milan, Napoli dhe Leipzig në garë

Milot Rashica nuk do të jetë pjesë e Werder...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...