Sport

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Sport

Boks/ Uldedaj mbron titullin botëror, fitore edhe për Krasniqin

Ka përfunduar ndeshja midis boksierit shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi...

Armando Broja huazohet tek Vitese: Klubi ideal për të nisur fluturimin

Armando Broja sot i është bashkuar skuadrës holandeze të...

Gjermani/ Robin Krasniqi rikthehet në ring pas 15 muajsh

Boksieri kosovar të shtunën, më 22 gusht, do të...

Jon Mersinaj: Dua të lë gjurmë në kombëtaren kuqezi

Jon Mersinaj ka jetuar me futbollin që fëmijë. Duke...

Australi / Futbollisti shqiptar i rikthehet shkëlqimit me ekipin e Sidneit

Futbollisti shqiptar Besart Berisha duket se ka arritur formën...

Igli Tare zgjedh Shqipërinë për të pushuar

Drejtori Sportiv i ekipit të Lacios, Igli Tare, edhe...

15-vjeçarja nga Kosova mes 16 basketbollisteve më të mira në Europë

15-vjeçare, basketbollistja kosovare, Astera Tuhina e cila luan në...

Bazeli i shqiptarëve nuk ja del dot, Shakhtar në gjysmë finale të Europa League

Shakhtar Donetsk është skuadra që do të plotësojë katërshen...

Majk Tajson bën shqiponjën me mjekun shqiptar në Amerikë

Boksieri amerikan, Majk Tajson ose siç njihet ndryshe “njeriu...

Itali / Giacomo Vrioni: Kombëtarja e Shqiptarëve, motiv i madh krenarie!

Vetëm javë më parë ai debutoi me Juventusin në...

Boks/ Uldedaj mbron titullin botëror, fitore edhe për Krasniqin

Ka përfunduar ndeshja midis boksierit shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi...

Armando Broja huazohet tek Vitese: Klubi ideal për të nisur fluturimin

Armando Broja sot i është bashkuar skuadrës holandeze të...

Gjermani/ Robin Krasniqi rikthehet në ring pas 15 muajsh

Boksieri kosovar të shtunën, më 22 gusht, do të...

Jon Mersinaj: Dua të lë gjurmë në kombëtaren kuqezi

Jon Mersinaj ka jetuar me futbollin që fëmijë. Duke...

Australi / Futbollisti shqiptar i rikthehet shkëlqimit me ekipin e Sidneit

Futbollisti shqiptar Besart Berisha duket se ka arritur formën...

Igli Tare zgjedh Shqipërinë për të pushuar

Drejtori Sportiv i ekipit të Lacios, Igli Tare, edhe...

15-vjeçarja nga Kosova mes 16 basketbollisteve më të mira në Europë

15-vjeçare, basketbollistja kosovare, Astera Tuhina e cila luan në...

Bazeli i shqiptarëve nuk ja del dot, Shakhtar në gjysmë finale të Europa League

Shakhtar Donetsk është skuadra që do të plotësojë katërshen...

Majk Tajson bën shqiponjën me mjekun shqiptar në Amerikë

Boksieri amerikan, Majk Tajson ose siç njihet ndryshe “njeriu...

Itali / Giacomo Vrioni: Kombëtarja e Shqiptarëve, motiv i madh krenarie!

Vetëm javë më parë ai debutoi me Juventusin në...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...